Koncert BASTARD DISCO oraz GUIDING LIGHST w Szydłowieckim Zamku

, 3 kwietnia 2019
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Shares

W sobotę 13 kwietnia , o godz. 20.00 Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza na koncert dwóch warszawskich formacji muzycznych.

Koncert zespołów BASTARD DISCO oraz GUIDING LIGHST,  które w  ramach minitrasy koncertowej (Kraków, Szydłowiec, Lublin) odwiedzą szydłowiecki Zamek. Wychowankowie Instant Classic oraz Anteny Krzyku, co samo w sobie jest rekomendacją. Cofamy się do lat ’90 w USA i słuchamy Sonic Youth przeplatanych z Dinosaur Jr. Solidne gitarowe granie.

BASTARD DISCO to czteroosobowy zespół grający muzykę z pogranicza alternatywnego rocka, noise rocka i post – hardcore’u lat 90-tych. W ich muzyce słychać wpływ takich grup jak: Fugazi, Quicksand, Snashing Pumpkins, Sonic Youth czy Pixies.

W 2017 r. pojawił się ich debiutancki album “Warsaw Wasted Youth” wydany nakładem Anteny Krzyku. Płyta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem w prasie muzycznej, włączając w to takie tytuły jak: Noisey Magazine Polska, Red Bull Music i Gazeta Wyborcza, Playboy. Od tego czasu zespół koncertuje po całej Polsce dzieląc scenę m.in. z Japandrodis i Shame. Zagrali na wielu festiwalach muzycznych – OFF Festiwal i Spring Break. Wraz z przyjaciółmi z GUIDING LIGHST nagrali wydany na kasecie split.

W sierpniu ubiegłego roku zespół zarejestrował materiał na drugą płytę “China Shipping”, która ukaże się nakładem Anteny Krzyku na LP, CD oraz na platformach streamingowych 3 maja 2019 r.

Skład zespołu: Kamil Fajfer – gitary, Yuri Kasianenko – wokal, syntezatory, Paweł Cholewa – bas, Marek Kamiński – perkusja.

Zespół GUIDING LIGHST powstał w 2015 r. z inicjatywy Joanny Świderskiej, Łukasza Ciszaka i Piotra Mączkowskiego, aby grać szybkie, ładne i głośne piosenki. Pierwszy koncert zagrali w styczniu 2016 r. w nieistniejącym już klubie Eufemia. Od tego czasu GUIDING LIGHST zagrali wiele koncertów.

W marcu 2017 r. ukazała się ich pierwsza płyta pt. “New ways to feel bad”, a listopadzie ubiegłego roku druga zatytułowana “Not Much War”.

Skład zespołu: Joanna Świderska – wokal, bas, Łukasz Ciszak – wokal, gitara, Piotr Mączkowski – perkusja.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na koncert.

Koncert

Źródło: szydlowiecpowiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ