Konferencja prasowa w Szydłowieckim Ratuszu – Dzielnica Przemysłowa

, 10 października 2018
 • 11
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  11
  Shares

10 Października 2018 roku o godz. 10.00 odbyła się konferencja prasowa dotycząca dzielnicy przemysłowej w Szydłowcu

 • 11
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  11
  Shares

Burmistrz Szydłowca Artur Ludowe podczas środowej konferencji prasowej w szydłowieckim Ratuszu przedstawił inwestorów którzy wykupili grunty pod swoje inwestycje. Podczas konferencji wraz z Burmistrzem Arturem Ludwem byli przedstawiciele firm: Toolmex Truck, Agro Partner oraz Best-Pools.

Jako pierwszy zabrał głos przedstawiciel firmy Agro Partner, Pan Michał Lasecki.

Firma AGRO PARTNER działa od 30 lat. Firma swoje działania kieruję  w produkcji części do maszyn, skupiając swoje działania na maszynach rolniczych. Duża część produkcji firmy zostaje wysłana na eksport do krajów Unii Europejskiej (95-98%) m.in. Holandii, Niemiec, Francji czy też Szwecji. AGRO PARTNER stara się o sprzedaż również poza Unie Europejską. W związku z rozwojem firmy zarząd zdecydował się na zakup terenów pod budowę własnych magazynów. Jak mówi prezes firmy Pan Michał Lasecki „Nasze potrzeby zbiegły się z ofertą gminy w Szydłowcu, przystąpiliśmy do przetargu i w listopadzie ubiegłego roku zakupiliśmy teren o powierzchni ponad 5 tys. arów”

„Inwestycje zaplanowano na 3 etapy. I etap jest to wybudowanie hali magazynowo-produkcyjnej o powierzchni około 600m2 oraz budynku biurowego o powierzchni ok. 200m2. Do inwestycji angażujemy okoliczne firmy. Pomagają nam tworzyć plany, tworzenie dokumentacji, czy wręcz wykonują już zadania inwestycyjne. Efektem zakończenie I etapu będzie wybudowanie magazynu, w którym nasz biznesplan przewiduje również możliwość prostego montażu. Będziemy chcieli pozyskać ok. 10-15 pracowników. Oczywiście naturalnym jest że pracowników chcemy pozyskać z tego terenu ze względów logistycznych oraz doskonały rynek pracy.”

Drugi i trzeci etap będzie rozbudowa istniejącej hali 600m2 do 2000m2. Oczywiście najpierw musi powstać biznesplan i koncepcja zagospodarowania terenu. Jak mówi prezes firmy AGRO PARTNER w II i III etapie planują dostawić nową hale 600m2 w której firma planuje pozyskać produkcję dla ich odbiorców.

„Bardzo liczymy na pomoc lokalnej administracji – szydłowieckiej administracji na realizacje naszych inwestycji. Jak dotąd widzimy że ta współpraca jest obustronna i będziemy starać się utrzymać takie relacje ” – kończąc, dodał prezes firmy AGRO PARTNER

Kolejnym inwestorem w dzielnicy przemysłowej będzie firma Best-Pools. Firma zajmuje się produkcją basenów kąpielowych oraz wszelkiego rodzaju osprzętu z tym związanym.

„Teren o powierzchni 14 tys. arów zakupiliśmy w ubiegłym roku. W tym momencie na powierzchni 12 tys. trwają pracę budowlane. Na tym terenie powstać ma biuro o wielkości 240m2, magazyn 250m2 oraz hala produkcyjna 900m2. Inwestycja powinna zostać ukończona w 2019 roku. Do realizacji naszej inwestycji zatrudniamy ok. 14 firm z terenu szydłowieckiego którzy są podwykonawcami. Firma przewiduję zatrudnienie około 45 pracowników” – mówi prezes firmy Best-Pools Pan Kamiński

Ostatnim przedsiębiorcą który zabrał głos był Pan Witold Wydrzyński Prezes firmy Toolmex-Truck. Firma Toolmex-Truck działa w Szydłowcu od 20 lat. Firma zajmuje się produkcją wózków widłowych, sprzętu do transportu wewnętrznego. Głównym partnerem biznesowym firmy jest ogólnoświatowy koncern koreański Hyundai. Drugim strategicznym partnerem jest chiński lider produkcji wózków widłowych firma Hangcha.

POWSTANĄ NOWE MIEJSCA PRACY W SZYDŁOWCU ? >>>

Firma Toolmex-Truck chcąc rozwinąć swoją działalność przystąpiła do negocjacji z Burmistrzem Szydłowca Arturem Ludwem, w celu pozyskania sąsiadującej im działki na wdrożenie nowych inwestycji.

„Dzięki przychylności i wsparciu Burmistrza udało nam się pozyskać teren o powierzchni 1.5ha. Powstać tam ma budynek magazynowo-usługowy o powierzchni 700m2 oraz budynek produkcyjny o powierzchni 1.5tys. m2. Inwestycja ma zakończyć się w około 3-4 lata, a jej koszt to ponad 5 milionów złotych” – mówi prezes Witold Wydrzyński

Pan Witold mówił o współpracy z gminą szydłowiecką. Chcąc rozbudowywać biznes, niezbędna jest współpraca podmiotu prywatnego z gminą i powiatem szydłowieckim. Podczas swojego przemówienia, Pan Witold Wydrzyński stwierdził iż chciałby aby Szydłowiec stał się stolicą produkcji wózków widłowych. Dzięki współpracy z takimi firmami jak Hyundai i Hangcha istnieje możliwość negocjacji, aby te firmy stworzyły w Szydłowcu swoje działy produkcyjne. „Wstępnie już zaczęliśmy prowadzić rozmowy z tymi koncernami. Chciałbym aby ich siedziby produkcyjne powstały właśnie w szydłowieckiej dzielnicy przemysłowej”

Artur Ludew dodaje – „Dzięki uchwale wprowadzonej w lipcu 2015 roku oferujemy przedsiębiorstwom już przy zatrudnieniu 3 pracowników rok zwolnienia od podatku od nieruchomości. Przy zatrudnieniu 72 pracowników jest to aż 5 lat. Współpracujemy z przedsiębiorcami. Każdy kto zgłosi się do naszego urzędu, nie wychodzi bez pomocy. Takim przykładem może być Huta Szkła, gdzie gmina wybudowała drogę dojazdową do tej firmy. Jest wiele firm którym pomagamy uzbrajając tereny pod ich zakłady. Tak samo będzie w przypadku firm i ich inwestycji w dzielnicy przemysłowej. Każdy kto chcę tutaj zainwestować i boryka się z jakimś problemem, gmina wychodzi na przeciw i firma tą pomoc uzyskuję!”

MAREK SOKOŁOWSKI – O SZYDŁOWIECKICH SAMORZĄDOWCACH, DZIELNICY PRZEMYSŁOWEJ I BIZNESIE >>>

Zapytaliśmy Burmistrza Szydłowca Artura Ludwa, jak gmina zapatruję się na inwestycję takiego hegemona branżowego jakim jest firma Hyundai w Szydłowcu. Byłaby to niewątpliwie ogromna inwestycja dla Szydłowca. Artur Ludew odpowiedział:

„My jako gmina musimy przysiąść i pochylić się nad zmianą studium zagospodarowania przestrzennego, ponieważ studium ogranicza nas jeśli chodzi o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Patrząc przyszłościowo na rozwój gminy musimy się nad studium pochylić. Zmiana planu to okres roku lub dwóch lat. Zmiana studium zagospodarowania (fragmentarycznie) to trzy lata. Najpierw trzeba zmienić studium, żeby otworzyć sobie ścieżkę do zmiany planów zagospodarowania. Sumarycznie jest to pięć lat, czyli więcej niż wynosi kadencja samorządu. A my chcąc zrobić coś w tej kadencji samorządowej wybraliśmy tą krótką ścieżkę, zmieniając plan zagospodarowania i pozyskując inwestorów po to, żeby dzielnica przemysłowa zaczęła się rozwijać!”

Niewątpliwie jest to ogromna informacja dla mieszkańców Szydłowca. Otrzymując konkrety od inwestorów i władz miasta jesteśmy w stanie stwierdzić że dzielnica przemysłowa w Szydłowcu to projekt, który zaczyna się urzeczywistniać. Jakie są Państwa opinie na ten temat? Co sądzicie o wypowiedziach inwestorów i Burmistrza Artura Ludwa. Zachęcamy do dzielenia się tym materiałem i komentowania.

WYBORY.ODROWAZ24.PL – NOWY ŹRÓDŁO INFORMACJI O KANDYDATACH >>>

 

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ