Konferencja w ramach projektu „Centrum Usług Społecznych” powiatu Opoczyńskiego

, 18 lutego 2019
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Shares

Konferencja dla przedstawicieli samorządów i organizacji pozarządowych w Starostwie w zakresie działalności organizacji pożytku publicznego.

 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Shares

12 lutego 2019 r. z inicjatywy Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego działającej przy Staroście zorganizowano konferencję dotyczące realizacji zadań w ramach projektu „Centrum Usług Społecznych” dla powiatu opoczyńskiego, na którą zaproszono na spotkanie:

– przedstawicieli organizacji pozarządowych działających aktywnie na terenie powiatu opoczyńskiego,

– przedstawicieli samorządów gmin powiatu opoczyńskiego,

– Partnerów projektu „Centrum Usług Społecznych” dla powiatu opoczyńskiego

– członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych,

– radnych Rady Powiatu Opoczyńskiego,

– kierowników ośrodków pomocy społecznej,

– powiatowe jednostki organizacyjne: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Urząd Pracy, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna.

W części konferencyjnej wystąpili przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, którzy przedstawili uczestnikom założenia nowego konkursu Centrum Usług Środowiskowych, który zostanie ogłoszony w marcu 2019 r. Prelegenci przedstawili nowe obszary projektu Centrum Usług Środowiskowych w ramach IX Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. Pula środków przeznaczona na dofinansowanie to 17 mln zł. Wkład własny partnera to 10%. Informacje przekazane przez przedstawicieli WUP w Łodzi zostały przyjęte entuzjastycznie. O te środki mogą w partnerstwie aplikować samorządy i organizacje pozarządowe.

(Link do prezentacji)

Wicestarosta Maria Barbara Chomicz, omówiła dotychczas realizowany przez pięć podmiotów projekt i podkreśliła, że aplikując o te środki, pojawia się możliwość kontynuowania projektu Centrum Usług Społecznych, który w obecnej edycji trwa do końca września br. W imieniu Starosty Marcina Baranowskiego zapewniła, że jako samorząd powiatowy widzią potrzebę i są gotowi wspierać zarówno dobrze działające grupy III sektora jak i te wymagające pomocy. Największe wyzwania widzą w obszarze środowiska ludzi starszych, niesamodzielnych poprzez aktywizację i usługi prozdrowotne, a także dostęp do rehabilitacji i usług specjalistycznych.

Na spotkanie przybyła również przedstawicielka Fundacji Instytut Praw Obywatelskich INSPRO, która zaoferowała pomoc organizacjom pozarządowym w zakresie aktywności społecznej.

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego podjęła również inicjatywę zorganizowania Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych. Będzie to okazja do nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń, obejrzenia dobrych praktyk i podjęcia współpracy, które wzmocnią działanie organizacji.

Spotkanie zakończyło się rozmowami o problemach z jakimi borykają się organizacje pozarządowe, wymianą doświadczeń, jak również pokazało wolę działania i współpracy samorządów i organizacji pozarządowych.

źródło: opocznopowiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ