Konferencja na temat zaburzeń odżywiania w Końskich

, 31 maja 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Prelekcję na temat anoreksji i bulimii wygłosiła lek. Karolina Galikowska, natomiast tematykę zdrowego żywienia przybliżyła Pani Wioletta Nowak.

W dniu 30 maja w Starostwie Powiatowym w Końskich w ramach XIV Koneckich Dni Profilaktyki odbyła się konferencja na temat zaburzeń odżywiania wśród dzieci i młodzieży.

Prelekcję na temat anoreksji i bulimii wygłosiła lek. Karolina Galikowska – specjalista psychiatra dzieci i młodzieży. Podczas wystąpienia zwróciła ona uwagę na zwiększającą się w ostatnich latach zachorowalność na ww. schorzenia, podkreśliła, jak ważna jest umiejętność wczesnego rozpoznawania zaburzeń odżywiania wśród dzieci i młodzieży i odpowiedniego ich leczenia, jakie są symptomy oraz konsekwencje zdrowotne anoreksji i bulimii. Wskazała również placówki specjalizujące się w leczeniu zaburzeń odżywiania.

Druga część konferencji dotyczyła tematyki zdrowego żywienia. Prelekcję przygotowała Pani Wioletta Nowak z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Końskich. Opowiedziała ona o walorach odżywczych i  prozdrowotnych produktów niskoprzetworzonych ze szczególnym odniesieniem do produktów lokalnych, polskich – tzw. superfoods.

Organizatorami wydarzenia byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Końskich.

Konferencję otworzyli: Pan Grzegorz Piec – Pełniący Funkcję Starosty Koneckiego, Pani Urszula Przygodzka – Dyrektor PCPR w Końskich i Pani Anna Wojtasińska – Dyrektor PSSE w Końskich.

W konferencji wzięli udział nauczyciele, pedagodzy, psychologowie, przedstawiciele służby zdrowia oraz pomocy społecznej. Organizatorzy konferencji składają podziękowania dla prelegentów oraz gości uczestniczącym w konferencji.

Źródło: konecki.powiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ