Powiatowe eliminacje Turnieju o Ruchu Drogowym – Kręci Mnie Bezpieczeństwo

, 24 maja 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dla uczestników konkursu “Kręci Mnie Bezpieczeństwo” przygotowano test składający się z 25 pytań.

W powiatowych eliminacjach Turnieju w Ruchu Drogowym – “Kręci Mnie Bezpieczeństwo”, które w tym roku odbyły się w Szkole Podstawowej w Radoszycach, bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli, którzy w obu grupach wiekowych nie dali szans swoim koleżankom i kolegom. W rywalizacji udział wzięło blisko 100 uczestników w 2 kategoriach wiekowych.

Dla uczestników konkursu “Kręci Mnie Bezpieczeństwo” przygotowano test składający się z 25 pytań, dając do wyboru 3 warianty odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna. Ze względu na niesprzyjającą aurę organizatorzy zrezygnowali z konkurencji praktycznej jazdy na rowerze. Drugi etap rywalizacji polegał na wykazaniu się wiedzą i umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwało jury w składzie: naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Końskich – podinsp. Grzegorz Michorek, konecką drogówkę reprezentowali: asp. sztab. – Marcin Wąsik oraz podkom. Sylwia Sobczyńska, którym towarzyszył – st. sierż – Piotr Przygodzki. Wiedzę z umiejętności ratowania życia ludzkiego sprawdzał – Marcin Pytlos– ratownik medyczny. Władze samorządu powiatowego, w imieniu pełniącego funkcje starosty koneckiego – Grzegorza Pieca, reprezentował Wiesław Basiak – naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Końskich. Władze MiG Radoszyce reprezentował: Michał Pękala – burmistrz, któremu towarzyszyła Ewelina Ptak z miejscowej szkoły.

W konkursie udział wzięli uczniowie reprezentujący następujące placówki: z Dziebałtowa, z Kłucka, z Modliszewic, ze Stadnickiej Woli, dwóch szkół ze Stąporkowa, z Radoszyc, z Końskich (SP nr 1), z Królewca, z Rudy Malenieckiej, z Miedzierzy, z Wólki, z Pilczycy, z Pomykowa, z Wilczkowic, oraz z Fałkowa.

“Drodzy konkursowicze, życzę Wam wszystkim, aby po dzisiejszych zmaganiach wasza wiedza i rozsądek pozwoliły na właściwe i przemyślane decyzje, nie tylko na drodze, ale i w Waszym codziennym życiu” – podkreślał w imieniu starosty koneckiego – Wiesław Basiak.

W składzie obu zwycięskich drużyn z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli byli: Aleksandra Gardulska, Michał Białecki, Michał Szmit i Zuzanna Wąsik oraz Alicja Woźniak Adam Kowalczyk i Maciej Kotlarski. Opiekunem drużyn była Justyna Soja – Sadowska. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy.

Źródło: konecki.powiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ