Konkurs na plastykę zdobniczo-urzędową

, 28 stycznia 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zapraszamy twórców ludowych z powiatu opoczyńskiego do udziału w 20. edycji konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego.

20. edycja

Powiat Opoczyński oraz współorganizatorzy: Muzeum Regionalne w Opocznie, Miejski Dom Kultury w Opocznie, Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy zapraszają twórców ludowych z powiatu opoczyńskiego do udziału w 20. edycji Konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego. Zgłoszenia na konkurs przyjmowane są listownie, telefonicznie, pocztą elektroniczną lub osobiście najpóźniej do dnia 29 stycznia 2018 r.

Od 2012 roku Konkurs przebiega w formie dwudniowych warsztatów wytwórczości ludowej.

W tym roku zostaną one przeprowadzone 12 i 13 lutego 2018 r. w godz. 9.00 – 17.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie, ul. Kwiatowa 1a.

Przedmiotem tegorocznej edycji konkursu są do wyboru trzy dziedziny:

– tradycyjne pisanki opoczyńskie, wykonane techniką batikową, nawiązujące swym wzornictwem do regionu opoczyńskiego,

– palmy wielkanocne,

– wytwory bibułowe – kwiaty.

Konkurs – podsumowanie

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 15 marca 2018 r. o godz. 11.00 w Muzeum Regionalnym w Opocznie.

Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze organizacyjnym konkursu mieszczącym się w Wydziale Oświaty i Funduszy Unijnych Starostwa Powiatowego w Opocznie; ul. Kwiatowa 1a, segment C, pokój 213, tel. 44/741 49 55

e-mail: e.kossowska@opocznopowiat.pl.

Osobą do kontaktu jest Pani Elżbieta Kossowska-Majkut.

Zasady przystąpienia do konkursu zawiera również regulamin dostępny w załączniku.

Załącznik: Regulamin konkursu

 

Źródło: Powiat Opoczyński

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ