,,Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

, 18 stycznia 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” funkcjonariusze będą zwracać uwagę na brawurową jazdę, pijanych narciarzy oraz sprawdzą, czy dzieci, które nie skończyły 16 lat jeżdżą w kaskach.

Sporty zimowe cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Jednakże, niosą one za sobą również wiele zagrożeń często wynikających z nieodpowiedzialnych i ryzykownych zachowań. W sezonie zimowym patrole policji będzie można spotkać na stokach w siedmiu województwach: małopolskim, śląskim, dolnośląskim, podkarpackim, łódzkim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Funkcjonariusze zadbają przede wszystkim o bezpieczeństwo i porządek na trasach – będą zwracać uwagę na brawurową jazdę, pijanych narciarzy oraz sprawdzą, czy dzieci, które nie skończyły 16 lat jeżdżą w kaskach. W razie potrzeby będą udzielać także pierwszej pomocy. Patrole pojawią się nie tylko na trasach narciarskich, ale i na drogach dojazdowych, parkingach, dworcach autobusowych i kolejowych oraz w miejscach zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży.

W ramach akcji do uczestników aktywnego zimowego wypoczynku trafi 200 tysięcy kieszonkowych informatorów, w których znajduje się m.in. Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), numery telefonów alarmowych oraz stopnie zagrożenia lawinowego. Istotnym elementem działań będzie również konkurs plastyczny ,,Stok nie jest dla bałwanów” skierowany do dzieci i młodzieży, których zadaniem będzie zilustrowanie Dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie do 20 lutego pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych przez osobę urodzoną w 2002 roku lub później. Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Fundację PZU. Podczas ubiegłorocznego konkursu do Komendy Głównej Policji wypłynęło blisko 5 100 prac konkursowych.

Policjanci podczas codziennej służby będą informować wypoczywających na stokach o zasadach bezpieczeństwa i ewentualnych zagrożeniach wynikających np. z jazdy bez kasku. W miejscach wypoczynku będą organizowane spotkania, konkursy oraz prelekcje związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas ferii. Na potrzeby akcji zostanie utworzona strona www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku, na której dostępne będą m.in. informacje dotyczące harmonogramu działań prowadzonych w ramach akcji oraz materiały informacyjno-edukacyjne dla dzieci i rodziców.

Do służby na terenach narciarskich zostali skierowani policjanci posiadający dobre umiejętności jazdy na nartach, niejednokrotnie legitymujący się uprawnieniami instruktora lub pomocnika instruktora narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, wyszkoleni przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, GOPR lub TOPR.

Partnerami projektu są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja PZU.

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ