Wzrasta temperatura i liczba nietrzeźwych za kierownicą

, 12 kwietnia 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

W poniedziałek przysuscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych amatorów jazdy jednośladami.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Letnia pora i wyjątkowo ciepła pogoda sprzyja miłośnikom jednośladów. Niestety, również tym pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie dla siebie samych, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego.

W poniedziałek na terenie powiatu przysuskiego policjanci zatrzymali aż 4 rowerzystów, którzy nie bacząc na zagrożenie, które stwarzali dla siebie i innych użytkowników dróg, wsiedli na rower po spożyciu alkoholu. Podczas policyjnej kontroli wpadł również rowerzysta, posiadający czynny zakaz kierowania pojazdami.

O godzinie 15:35 w Rusinowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem, 46 – letniego mieszkańca gminy Rusinów. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,96 promila alkoholu. Oprócz tego motorower, którym podróżował, nie był dopuszczony do ruchu.

O godzinie 18.45 w Politowie, gm. Borkowice funkcjonariusze zatrzymali do kontroli jadącego na rowerze 42 – letniego mieszkańca Borkowic. Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało 1,85 promila alkoholu.

O godzinie 19:20 w Smagowie, gm. Borkowice policjanci do kontroli drogowej zatrzymali jadącego na rowerze 46 – letniego mieszkańca Smagowa. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1 promil alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada już sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami.

O godzinie 19:27 w Głuszynie, gm. Klwów podczas patrolu kontroli został poddany kolejny rowerzysta, 42 – letni mieszkaniec tej miejscowości. Kontrola stanu trzeźwości rowerzysty wykazała 0,20 promila alkoholu, czyli stan po użyciu alkoholu.

Rowerzystom przypominamy, że obowiązują ich tak samo przepisy ruchu drogowego jak innych użytkowników dróg. Często niestety rowerzyści zapominają, że są takimi samymi kierowcami jak każdy kierujący samochodem i – zwłaszcza pod wpływem alkoholu – mogą doprowadzić do tragicznego wypadku.

W myśl aktualnie obowiązujących przepisów rowerzysta, który został zatrzymany przez policjanta podczas jazdy w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości od 300 do 500 zł. Z kolei jeśli rowerzysta był w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów przez wszystkich użytkowników dróg. Zarówno kierowcy samochodów, jak i jednośladów powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Autor: asp. Aneta Wilk
Źródło: KPP w Przysusze

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ