Majówka na Krakowej Górze w Borkowicach

, 29 maja 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Na wszystkich uczestników Majówki czekał park rozrywki, animator dla dzieci, popkorn oraz cukrowa wata.

W niedzielne, słoneczne popołudnie 26 maja, po raz 16 odbyła się Muzyczna Majówka na Krakowej Górze w Borkowicach, połączona z Dniem Dziecka. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem majowym w kościele parafialnym w Borkowicach. Po mszy świętej ks. kanonik Marek Lurzyński poprowadził wszystkich zebranych na Krakową Górę, modląc się i śpiewając pieśni religijne.

Na wzniesieniu Krakowa Góra wójt Robert Fidos przywitał zebranych oraz przedstawił historię tego uroczego miejsca. Z okazji przypadającego Dnia Matki złożył wszystkim mamom dużo zdrowia oraz miłości i cierpliwości a dzieciakom samych sukcesów w życiu codziennym oraz nieustającego uśmiechu każdego dnia. Na scenie wystąpiły zespoły: Niedźwiadki z Kierza Niedźwiedziego, Guzowianki z Orońska oraz Chór Seniora z Borkowic pod kierunkiem Karola Sionka, którzy zaprezentowali utwory ludowe.

Dla najmłodszych uczestników wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego z Ninkowa, Zespół Taneczny z Gminnego Ośrodka Kultury w Borkowicach , którego opiekunem jest Bernadetta Kwaśnik oraz młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Rzucowa , których opiekunem jest Joanna Łukawska. Na wszystkich uczestników Majówki czekał park rozrywki, animator dla dzieci, popkorn oraz cukrowa wata. Nie mogło również zabraknąć pysznej grochówki, chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz przeróżnych słodkości. Przy ognisku można było upiec kiełbaski.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Borkowice dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Majówki, a w szczególności firmie Hortex ze Skrzyńska , która ufundowała napoje, Kołom Gospodyń Wiejskich z Rudna i Wymysłowa, Klubowi Seniora ,, Zawsze Razem”, ZSO w Borkowicach , GOK, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, 5 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej im. Emilii Plater w Borkowicach, strażakom z OSP Borkowice i pracownikom Urzędu Gminy. Tegoroczna Muzyczna Majówka została dofinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Źródło: borkowice.gmina.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ