Malowane lato 2019 – otwieramy nabór!

, 20 kwietnia 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Ruszają zgłoszenia do udziału w tegorocznej edycji wyjątkowego projektu animacyjno-edukacyjnego Malowane lato. Projekt organizowany jest od kilku lat przez Mazowiecki Instytut Kultury i lokalnych partnerów w małych miejscowościach na terenie województwa mazowieckiego. Do współorganizacji zapraszamy ośrodki kultury, biblioteki, szkoły, samorządy i organizacje pozarządowe.

Malowane lato to cykl wyjątkowych warsztatów plastycznych, edukacyjnych i animacyjnych, skierowanych do dzieci i młodzieży. Projekt realizowany jest przez Mazowiecki Instytut Kultury w okresie wakacyjnym w małych miejscowościach na terenie województwa mazowieckiego we współpracy z lokalnymi partnerami. Malowane lato realizowane jest zwykle w 10 miejscowościach. W warsztatach rokrocznie bierze udział około 600 uczestników.

Zajęcia w ramach warsztatów prowadzą wykwalifikowani pedagodzy, artyści i instruktorzy z lokalnych społeczności. Terminy ustalane są z partnerami indywidualnie. Warsztaty prowadzone są zwykle w lipcu i sierpniu w trybie dwutygodniowym, 3 razy w tygodniu po minimum 4 godziny dziennie. Zajęcia odbywają się w małych grupach nieprzekraczających 20 uczestników.

Do udziału zapraszamy współorganizatorów z terenu województwa mazowieckiego: ośrodki kultury, biblioteki, szkoły, samorządy i organizacje pozarządowe, itp. O przystąpieniu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń oraz spełnienie warunków uczestnictwa.


Młodzież i dzieci biorące udział w projekcie poznają zarówno tradycyjne, jak i nowe nietypowe techniki plastyczne (np. podczas zeszłorocznej edycji uczestnicy pracowali nad filmem animowanym). Efekty prac prezentowane są na lokalnych wystawach końcowych. Prowadzący wybierają również 5 najciekawszych ich zdaniem prac z danej miejscowości. Wyróżnione w ten sposób prace eksponowane są w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury. Specjalna komisja wybiera spośród nich najlepsze dzieła całej edycji. Ich reprodukcje trafiają do wydanego przez MIK katalogu, a autorzy zostają nagradzani podczas finału, organizowanego w Mazowieckim Instytucie Kultury. Galę uświetnia koncert i wystawa zwycięskich dzieł.

Szczegółowych informacji udziela koordynatorka projektu:
Paulina Czajor
tel. 22 586 42 10
e-mail: p.czajor@mik.waw.pl.
Zachęcamy do wysyłania zgłoszeń pod wskazany wyżej adres.

Więcej informacji tutaj <<<

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ