Maluch+ – rządowy program wspierający żłobki

, 27 sierpnia 2018
 • 197
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  197
  Shares

Maluch+ to rządowy program, którego celem jest budowa nowych żłobków dla dzieci oraz dofinansowanie istniejących placówek w całej Polsce. Z dofinansowania skorzystają instytucje, które opiekują się dziećmi w wieku do lat 3.

 • 197
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  197
  Shares

Program działa od 2011 roku, a w ramach edycji Maluch+ 2018 utworzonych zostanie około 24,5 tys nowych placówek, a dofinansowania otrzyma około 56 tysięcy istniejących instytucji. Program cieszy nie tylko kierowników placówek, ale także rodziców – nie każdy może sobie pozwolić na opiekunkę, a dziadkowie nie zawsze mogą pomóc w opiece nad maluchem. Jednakże tego typu placówki niosą ze sobą korzyści również dla dzieci, pomagając im rozwijać umiejętności niezbędne podczas edukacji przedszkolnej.

Zabawa a rozwój dziecka

Dzieci rozwijają swoje umiejętności poprzez zabawę. Elementem, który może być w tym procesie niezwykle pomocny jest plac zabaw. Kilka kolorowych, zadbanych i bezpiecznych urządzeń nie tylko czyni żłobek bardziej atrakcyjnym, ale także pomaga dzieciom w rozwoju. Liczne badania dowodzą, że dziecko rozwija się najszybciej w swoich najmłodszych latach. To właśnie wtedy dzieci powinny mieć dostęp do zróżnicowanych zabaw. Kolorowe urządzenia rozwijają nie tylko koordynację ruchową i wyobraźnię, ale pozwalają na integrację z innymi dziećmi. Maluchy poznają świat poprzez dotyk i ruch – różne faktury i kształty pomagają w rozwoju poznawczym dzieci. Różnorodne zabawki rozwijają odruchy chwytania, wypuszczania z rąk, a w późniejszych latach także przeskakiwania, wspinania się czy utrzymywania równowagi.

Plac zabaw w żłobku

Place zabaw w żłobkach powinny być przede wszystkim bezpieczne dla dzieci. Urządzenia muszą być przystosowane do wieku i umiejętności maluchów. Niektórzy producenci wyposażenia na place zabaw, tacy jak COMES, mają w swojej ofercie urządzenia przystosowane dla dzieci w różnym wieku – zarówno tych małych, jak i starszych. Dodatkowym atutem urządzeń oferowanych przez szydłowiecką firmę są wysokiej jakości materiały, z których wykonane są zabawki. Zapewniają one nie tylko bezpieczną zabawę, ale i długą żywotność oraz odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Budowa placu zabaw w ramach programu Maluch+

Choć kolejna edycja programu nie została jeszcze ogłoszona, można spodziewać się, że podobnie jak w poprzednich latach, jesienią pojawią się pierwsze informacje na temat programu Maluch+ 2019. Warto wykorzystać ten moment na dokładne zaplanowanie inwestycji. Architekci oraz projektanci COMES oferują kompleksowe doradztwo oraz pomoc w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji. Doświadczeni pracownicy to gwarancja, że nasz projekt nie tylko ma większe szanse na dofinansowanie, ale także, że będzie służył dzieciom przez długie lata.

 

maluch+- dowiedz się więcej

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ