Marian Panek – „Wieczny Trener”

, 10 kwietnia 2019
 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  4
  Shares

Marian Panek, sportowiec z krwi i kości, człowiek legenda, wybitny trener, nie tylko dla koneckiego szczypiorniaka, z pewnością zasługuje na wieczną pamięć i szacunek, zarówno środowiska sportowego, jak i kibiców.

 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  4
  Shares

Pamiętając o ogromnym poświeceniu i zamiłowaniu do piłki ręcznej śp. Mariana Panka, w sobote 3 kwietnia, tak jak od 3 lat organizowany jest specjalny Memoriał poświęcony temu wspaniałemu trenerowi. Trener Panek zostanie w sercach wielu na zawsze.

W sobotnim turnieju, rozegranym na hali sportowej przy ulicy kpt. Stoińskiego, udział wzięły drużyny reprezentujące szczypiorniaki: z Końskich, Kielc i Łodzi. Zgromadzonych gości i przybyłych sportowców przywitał prezes KSSPR w Końskich – Piotr Bocheński, a oficjalnego otwarcia dokonała żona śp. Mariana Panka – Alina Panek. Władze samorządowe reprezentowali: pełniący funkcje Starosty Koneckiego – Grzegorz Piec oraz Burmistrz MiG w Końskich – Krzysztof Obratański.

„Życzę, aby dzisiejsza rywalizacja przebiegała w duchu fair play, dostarczając jednocześnie kibicom wielu wrażeń sportowych” – podkreślał Grzegorz Piec – pełniący funkcje Starosty Koneckiego.

„Piłką ręczną mój mąż interesował się od najmłodszych lat, dlatego mogę z całą pewnością powiedzieć, że poświęcał jej niemal cały swój czas, często nawet więcej niż rodzinie. Był prawdziwym sportowcem i pasjonatem tej dyscypliny sportu. Cieszę się, że ten Memoriał jest organizowany. Jest mi bardzo miło” – podkreślała żona zmarłego trenera – Alina Panek.

„Ciągle pamiętamy o Marianie. Był postacią, z którą każdy kto miał do czynienia z koneckim szczypiorniakiem, pamięta. Właściwie Marian „zamieszkał” na hali. To wychowawca wielu zawodników, obecnie jeszcze grających, reprezentantów Polski również. Tak, można powiedzieć o nim, że był człowiekiem, który poświecił piłce ręcznej całe swoje życie” – przypominał nam w swym wystąpieniu Wojciech Jasnos – członek Zarządu, wiceprezes KSSPR w Końskich.

W Memoriale zagrali: KSSPR Końskie, Vive Kielce oraz Anilana Łódź. W systemie gry, każdy z każdym, pierwsze miejsce wywalczyło Vive Kielce, drugie miejsce zajęli gospodarze z KSSPR w Końskich, a na trzecim stopniu pudła stanęli szczypiorniści z Anilany Łódź. W Memoriale wyróżniono: najlepszego zawodnika, którym wybrano – Krystiana Jurasika z Vive Kielce, najlepszym bramkarzem okazał się Aleksander Erend z Anilany Łódź, a najskuteczniejszym strzelcem został Igor Jachimowski z KSSPR Końskie. Nagrody dla najlepszej drużyny Memoriału w imieniu Starosty Koneckiego wręczał Krzysztof Stachera – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich.

Źródło: konecki.powiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ