Masa atrakcji na Powiatowo-Gminnych Dożynkach w Odrzywole

, 20 sierpnia 2018
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

W niedzielę, 19 sierpnia, w Odrzywole obbyły się Powiatowo-Gminne Dożynki 2018.

Święto plonów rozpoczęło się mszą świętą w miejscowym kościele, którą celebrował bp Adam Odzimek. Biskup w homilii wyraził wielki szacunek dla trudu mieszkańców ziemi przysuskiej – producentów żywności.

Po mszy uczestnicy uroczystości w barwnym korowodzie, z pocztami sztandarowymi i wieńcami dożynkowymi przeszli na stadion. Tam, podczas części oficjalnej, rozpoczętej odśpiewaniem hymnu polskiego i prezentacją pocztów sztandarowych jednostek OSP i szkół, gospodarze uroczystości – starosta  Marian Niemirski i wójt Odrzywołu Marian Kmieciak – oraz obecni parlamentarzyści, przedstawiciele resortu rolnictwa i władz wojewódzkich, przekazali rolnikom wiele słów podziękowania za pracę i wysiłek. Po zakończeniu wystąpień starostowie dożynek wręczyli na ręce starosty i wójta bochen chleba wypieczony z tegorocznej mąki.

Następnie siedmiu zasłużonych rolników z powiatu przysuskiego zostało odznaczonych Honorowymi Odznakami „Zasłużony dla Rolnictwa”. Znaleźli się wśród nich Andrzej Cichawa z gm. Przysucha i Marek Walczak z gm. Odrzywół.

Uczestnicy uroczystości po zakończeniu obrzędu dzielenia chlebem zapoznali się z wystawami płodów rolnych i kultury regionalnej. Na dożynkach znalazło się wiele stoisk z kuchnią regionalną, które przygotowały stowarzyszenia oraz koła gospodyń wiejskich z powiatu przysuskiego.

Po uroczystościach nastąpiły koncerty i pokazy, które były podzielone na dwie części: folklorystyczną i festynową.

W części folklorystycznej zaprezentował się m.in. zespół “Znad Drzewiczki” z gminy Odrzywół oraz kapela Pańczaków z Potworowa.

W części festynowej licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała występy Marcina Dańca, zespołów Playboys, Hit Boys i Dwie Korony. Wiele osób uczestniczyło w koncercie zespołu Lady Pank.

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ