McDonald’s kupił od gminy Skarżyska Kamiennej działkę w centrum miasta

, 21 czerwca 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Gminna działka znajdująca się u zbiegu ul. Konarskiego i Al. Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej znalazła nabywcę. Nieruchomość została sprzedana w przetargu za ponad 2 mln zł, czyli o ponad 750 tys. zł więcej niż cena wywoławcza działki. Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig oraz zastępca prezydenta, Andrzej Brzeziński w czasie briefingu prasowego 19 czerwca – tuż po podpisaniu aktu notarialnego – poinformowali, iż nabywcą jest McDonald´s Polska Spółka z o.o.

Przetarg odbył się 31 maja. Stanęło do niego dwóch oferentów. Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 1 084 637,00 zł netto, co daje 1 334 103,51 zł brutto, zaś osiągnięta w przetargu cena wynosi 1 700 000,00 zł netto, co daje 2 091 000,00 zł brutto. Na działce, która znajduje się u zbiegu ul. Konarskiego i Al. Piłsudskiego (za Szkołą Podstawową nr 1) ma powstać popularna „sieciówka” – McDonald’s.

– Rozmowy z inwestorem prowadziliśmy od blisko dwóch lat. Ważne, że udało nam się tego inwestora do miasta przyciągnąć i przekonać, by zainwestował u nas. Cieszy nas także osiągnięta w przetargu kwota. To dodatkowy dochód dla gminy – mówił prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.
Jak dodawał Andrzej Brzeziński, inwestor przed podjęciem decyzji o zakupie działki wykonał liczne analizy.

– To, że działka została sprzedana świadczy o tym, że nasze miasto jest atrakcyjne, a prowadzone przez inwestora analizy dały pozytywne wyniki. Potwierdza to także osiągnięta w przetargu cena. Cieszymy się, że McDonald’s podjął decyzję o inwestowaniu w Skarżysku. Po wstępnych rozmowach z nabywcą wiemy, że ten rok przeznaczy na pozyskanie odpowiednich decyzji i zezwoleń, zaś restaurację być może uda się otworzyć do połowy przyszłego roku – podkreślał Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta.

Sprzedana działka została wydzielona z części niezagospodarowanego terenu za Szkołą Podstawową nr 1 w Skarżysku-Kamiennej, a w planach jest odtworzenie infrastruktury sportowej bezpośrednio przy szkole.

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ