III Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Szachach Szybkich

•
  •
  •
  •

6 Kwietnia w ZSP nr 1 w Opocznie odbyły się III Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Szachach Szybkich.

W III Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w Szachach Szybkich wzięło udział 30 uczestników z 4 gmin naszego powiatu- Opoczna, Białaczowa, Mniszkowa i Sławna. Grano systemem szwajcarskim – zakłada on dystans 7 rund po 10 min na partię dla zawodnika.

Turniej otworzył Dyrektor ZSP nr 1- Marek Zieliński.

Rewelacją tegorocznego turnieju w Szachach Szybkich okazał się 7-letni Adam Stańczyk z Brzustówka Kolonii. Zajął 8 miejsce w całym turnieju a drugie w swojej kategorii.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, natomiast pierwsze trzy miejsca wyróżniono pamiątkowymi medalami, które w imieniu Starosty wręczył Wojciech Rudalski -Wójt Gminy Paradyż.

W kategorii seniorów zwyciężył Konrad Krupiński z gminy Mniszków, drugie miejsce zajął Krzysztof Spodzieja z Opoczna a trzeci był Adrian Waszczyk z Białaczowa.

W kategorii juniorów do 16 lat, najlepszy okazał się Maciej Zalega z Opoczna. Drugie i trzecie miejsce przyznano Adamowi Stańczykowi i Jakubowi Wronie.

W kategorii juniorek do 16 lat, nagrodę odebrała Joanna Zalega z Opoczna za zajęcie pierwszego miejsca. Na podium stanęły również kolejno Milena Kmita i Kamila Kmita z Gminy Opoczno.