Mistrzostwa w Szachach Standardowych

, 16 lutego 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W poprzedni weekend w Miejskim Centrum Kultury odbyły się rozgrywki Mistrzostw Skarżyska-Kamiennej w Szachach Standardowych 2018 pod patronatem prezydenta miasta Konrada Kroniga.

W poprzedni weekend w Miejskim Centrum Kultury odbyły się rozgrywki Mistrzostw Skarżyska-Kamiennej w Szachach Standardowych 2018 pod patronatem prezydenta miasta Konrada Kroniga. Organizatorem turnieju było Miejskie Centrum Kultury. W otwarciu uczestniczyła dyrektor MCK, Katarzyna Michnowska-Małek, a na zakończenie turnieju najlepszym gratulacje złożył przewodniczący Rady Miasta, Leszek Golik.

W turnieju, który został przeprowadzony systemem szwajcarskim wzięło udział 35 zawodników. Była to liczna grupa sympatyków szachów. Sędzią głównym turnieju był Aleksander Kędzierski, a dyrektorem Katarzyna Tambor.

Mistrzostwo turnieju wywalczył Igor Kowalski z Warki – otrzymał puchar i nagrodę pieniężną w wysokości 300 złotych.

II miejsce zajął Dawid Czerw z Lublina, III Andrzej Kobyłecki z Łodzi. Na IV pozycji uplasował się Piotr Jędras ze Skarżyska, V miejsce wywalczył Kamil Młynarski z Radomia.

Najlepszymi zawodnikami w kategorii „Najlepszy Skarżyszczanin” zostali: Leszek Materek i Jerzy Siek.

W grupie „najlepszych juniorów” zwyciężył Aleksander Józefik z Kielc.

Podczas zakończenia turnieju odbyło się wręczenie nagród „Skarżyskich Wież”, które są wyróżnieniem przyznanym zawodnikom biorącym udział w turniejach szachowych organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury.

„Skarżyskie Wieże” otrzymali:

W kategorii ZAWODNIK ROKU, Piotr Jedras

W kategorii JUNIOR ROKU, Piotr Paździerz

W kategorii NIESPODZIANKA ROKU, Jakub Herka

W kategorii PARTIA ROKU, Kamil Młynarski.

Pomysłodawcą i fundatorem tych wyróżnień był sędzia szachowy Aleksander Kędzierski.

Wszyscy nagrodzeni zawodnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy. Puchary zostały ufundowane przez Urząd Miasta w Skarżysku. Nagrodzonym gratulujemy.

 

Źródło: Urząd Miasta w Skarżysku – Kamiennej

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ