Trzydniowy Moto Street Food Festival na powitanie wakacji

, 20 czerwca 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

        Do Skarżyska – Kamiennej po raz trzeci zjadą się food trucki z całej Polski. Street Food Festival Skarżysko rozpocznie się w piątek, 29 czerwca i potrwa do niedzieli, 1 lipca. Tegoroczny zlot food trucków w Skarżysku zaplanowano na powitanie, a nie na pożegnanie wakacji, jak było dotychczas. – Zmiana ta podyktowana jest głównie względami pogodowymi.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Do Skarżyska – Kamiennej po raz trzeci zjadą się food trucki z całej Polski. Street Food Festival Skarżysko rozpocznie się w piątek, 29 czerwca i potrwa do niedzieli, 1 lipca.

Tegoroczny zlot food trucków w Skarżysku zaplanowano na powitanie, a nie na pożegnanie wakacji, jak było dotychczas.

– Zmiana ta podyktowana jest głównie względami pogodowymi. W zeszłym roku aura była daleka od ideału. Liczymy, że czerwiec będzie cieplejszy, niż wrzesień i pogoda nie pokrzyżuje nam planów – mówi Katarzyna Michnowska-Małek, dyrektor MCK.

MotoSerce i mnóstwo motocykli

Skarżyscy motocykliści już w poprzedniej edycji zaznaczyli swoją obecność na Street Food Festivalu, a tym razem będzie ich jeszcze więcej. Przede wszystkim impreza zostanie ponownie połączona z coroczną akcją zbiórki krwi MotoSerce, którą organizuje klub motocyklowy Road Runners. W sobotę będzie więc można oddać krew.

Motocykliści również przygotują wiele niespodzianek dla mieszkańców. Odbędzie się pokaz stuntu, czyli akrobacji motocyklowych (jak się uda, coś dotąd niespotykanego w Skarżysku), wystawa starych motocykli (mają być prawdziwe unikaty!) oraz parada motocyklowa po mieście.

– Będzie to początek wakacji, więc chcemy, aby impreza odbyła się pod hasłem bezpiecznych wakacji. Będzie więc też dużo pierwszej pomocy oraz odbędzie się pokaz ratownictwa medycznego – informuje Marcin Mrówka z klubu Road Runners.

Nie tylko kulinarnie – również kulturalnie

Akcji MotoSerce zawsze towarzyszy koncert i tym razem będzie identycznie. W tym roku usłyszymy klimaty country. To będzie w sobotę. A piątek będzie dniem teatrów ulicznych, czyli rozrywka dla całej rodziny. Imprezę poprowadzą Mateusz Szymkowiak, prezenter telewizyjny, oraz Małgorzata Niewiadomska, blogerka kulinarna prowadząca blog kulinarny Igraszki Losu. W trakcie imprezy będzie prowadzona zbiórka na rzecz Kai i Kacpra Pisarków, rodzeństwa chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

Moto Street Food Festival Skarżysko 2018 – program:

Piątek – 29 czerwca
Food trucki
Plac Staffa opanuje „Teatr na walizkach”

Sobota – 30 czerwca
Food trucki
MotoSerce – zbiórka krwi
Parada motocyklowa i pokaz stuntu motocyklowego
Koncert muzyki country i akcja charytatywna dla Kai i Kacpra

Niedziela – 1 lipca
Food trucki
Wspólne gotowanie i warsztaty
Wystawa zabytkowych motocykli

Lista food trucków:

1. Green Spoon – Food & Lifestyle
2. Flammaster
3. Highlander Piekielnie Dobre Jedzonko -FOOD TRUCK
4. Burrito in love
5. LosPlackos Truck
6. Fritka.pl
7. Bart Burger Food Truck
8. Magic Lemonade
9. BOOM BOMB Waffle
10. Świder Food Truck
11. Cydrotruck
12. HotDogarnia
13. B.B.Kings
14. Owoczek – Świeże Owoce w Czekoladzie

 

źródło: Spotted: Skarżysko

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ