Musztra paradna… to było wyjątkowe widowisko

, 14 września 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Musztrą paradną Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej zainaugurowano dwudniowe obchody 78. rocznicy bitwy pod Barakiem. Wieczorem 7 września 2017 roku na szydłowieckim rynku Podhalańczycy zaprezentowali atrakcyjny i widowiskowy pokaz. Zespół pod batutą zastępcy naczelnika orkiestry mjr SG Leszka Mieczkowskiego w rytm muzyki wykonał oryginalne figury i układy.  To jedyna orkiestra typu wojskowego, która w swoim repertuarze

Musztrą paradną Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej zainaugurowano dwudniowe obchody 78. rocznicy bitwy pod Barakiem.

Wieczorem 7 września 2017 roku na szydłowieckim rynku Podhalańczycy zaprezentowali atrakcyjny i widowiskowy pokaz. Zespół pod batutą zastępcy naczelnika orkiestry mjr SG Leszka Mieczkowskiego w rytm muzyki wykonał oryginalne figury i układy.  To jedyna orkiestra typu wojskowego, która w swoim repertuarze używa tradycyjnych instrumentów ludowych: trombit beskidzkich, dud podhalańskich czy dzwonków pasterskich, a tamburmajor w ręku dzierży góralską ciupagę.

Za sprawą niepowtarzalnych mundurów – zielonych peleryn i kapeluszy z orlimi piórami – orkiestra Straży Granicznej jest już bardzo dobrze rozpoznawalna na ziemi szydłowieckiej. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z nowosądeckimi muzykami w 2007 r. –  przypomina Maria Michałow, dyrektor Zespołu Szkół w Szydłowcu – było to podczas nadania szkole imienia Korpusu Ochrony Pogranicza. Od tej pory mamy ogromne szczęście i zaszczyt, gościć ich rokrocznie w Powiecie Szydłowieckim – podczas wrześniowych uroczystości upamiętniających bitwę pod Barakiem.

Zespół Straży Granicznej ponadto w dniu 8 września uświetnił mszę św. w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele pw. św. Zygmunta w Szydłowcu oraz dał się poznać jako doskonały interpretator pieśni patriotycznych podczas koncertu wykonanego na placu apelowym Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Szydłowcu

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ