Teatr Poezji i Muzyki “U RADZIWIŁŁA” z Ogólnopolską Nagrodą

, 19 marca 2019
 • 18
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  18
  Shares

Natalia Dygas z Teatru Poezji i Muzyki “U RADZIWIŁŁA” zdobyła ogólnopolską nagrodę w turnieju poezji imienia Józefa Czechowicza w Lublinie

Z radością informujemy!

W ubiegłym tygodniu czwórka młodych aktorów Teatru Poezji i Muzyki U RADZIWIŁŁA” z Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek zakwalifikowała się do finału XIX Ogólnopolskiego Konkursu recytatorskiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie. Wśród nagrodzonych znalazła się NATALIA DYGAS, która zdobyła pierwszą nagrodę „Człowiecza Nuta” za najlepszą interpretację w poezji śpiewanej.

Młodzi artyści z Teatru Poezji i Muzyk U RADZIWIŁŁA z Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek rok w rok odwiedzają konkurs poświęcony twórczości Józefa Czechowicza. Artyści są już stałymi bywalcami konkursu – który wpisał się już w tradycję Młodzieżowej grupy teatralnej U RADZIWIŁŁA. Wartym dodanie jest fakt, że Natalia jako pierwsza w historii Szydłowca została wyróżniona Główną Nagrodą w kat. Poezja Śpiewana – Nutą Człowieczą. 

Organizatorami konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury “Pod Akacją” w Lublinie, Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich – Oddział w Lublinie. Konkurs dedykowany jest pamięci wybitnego polskiego poety – Józefa Czechowicza.

Cele konkursu

 1. Przybliżenie młodzieży twórczości Józefa Czechowicza i poetów doby staropolskiej: Biernata z Lublina, Jana Kochanowskiego, Mikołaja Reja, Szymona Szymonowica, Mikołaja Sępa Szarzyńskiego, Józefa Baki, Anny Stanisławskiej, Elżbiety Drużbackiej, Wespazjana Kochowskiego, Samuela Twardowskiego, Stanisława Herakliusza Lubomirskiego, Hieronima Morsztyna, Jana Andrzeja Morsztyna, Zbigniewa Morsztyna, Daniela Naborowskiego, Wacława Potockiego, Szymona Zimorowica.

Serdecznie gratulujemy Natalii i życzymy dalszych sukcesów Teatrowi Poezji i Muzyki „U Radziwiłła”.

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ