Nie daj się okraść przez kieszonkowca

, 21 lutego 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Nieuwaga, roztargnienie, brak czasu, to najczęstsze okoliczności w jakich dochodzi do utraty pieniędzy, dokumentów czy telefonów komórkowych.

Dla kieszonkowca to doskonała okazja, by pozbawić nas cennych przedmiotów. Sprawcy stosują różne sposoby dla osiągnięcia swojego celu.

Bardzo pomysłowi

Łupem kieszonkowców padały nie tylko dokumenty wraz z kartami bankomatowymi ale także pieniądze i telefony komórkowe.

Złodzieje wykorzystują  zatłoczone miejsca naszą nieuwagę, zatem musimy spróbować skutecznie utrudnić ich  przestępcze działania.

Co możemy zrobić, by uniknąć kradzieży ze strony kieszonkowca?

1. Staraj się  je nosić  w miejscu trudno dostępnym lub mało widocznym dla osób trzecich, ale przy sobie np. w kieszeni koszuli, wewnętrznej kieszeni kurtki czy marynarki, w przedniej kieszeni spodni.. Natomiast nie wkładaj telefonu/portfela do tylnej kieszeni spodni, zewnętrznej kieszeni  torebki czy plecaka. To zachęca złodziei do jego kradzieży.

W miejscach zatłoczonych trzymaj zamkniętą torebkę, plecak przed sobą.

2. Jeśli musisz skorzystać z telefonu na ulicy, to staraj się to robić w miejscu, gdzie jest dużo ludzi – spowoduje to, że złodziej będzie się czuł mniej pewnie. Pamiętaj chowając go po rozmowie wskazujesz potencjalnemu złodziejowi, gdzie on jest.

3. Jeśli udajesz się w miejsce, gdzie telefonu/ dokumentów, pieniędzy  nie będziesz mógł mieć ciągle przy sobie, jak np. basen, siłownia, fitness klub, szpital, zabiegi rehabilitacyjne, specjalistyczne badania lekarskie, itp. ustal wcześniej czy będzie tam możliwość skorzystania ze schowka lub jest inne zabezpieczenie szatni. Jeśli nie, to rozważ czy dokumenty, gotówka, telefon będą Ci niezbędne.

4. Nie pozostawiaj toreb, saszetek bez nadzoru: w samochodzie w miejscu widocznym (sam przyciągasz włamywacza do swojego auta),w pubie itp.

Autor: asp.szt. Barbara Stępień
Źródło: KPP w Opocznie

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ