Niebezpieczni kierowcy podczas weekendowej kontroli

, 27 marca 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Pomimo wielu apeli nadal kierujący poruszają się z nadmierną prędkością, lekceważąc przepisy i stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.

Policjanci z opoczyńskiej komendy policji  podsumowali miniony weekend na drogach powiatu opoczyńskiego od 23.03.18 do 25.03.18r.

Szczególna uwaga

Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów, czyli korzystanie z pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. Policjanci zwracali także uwagę na zachowanie pieszych, a w szczególności używanie przez nich elementów odblaskowych.

W ciągu minionego weekendu  na drogach powiatu opoczyńskiego policjanci   zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Zatrzymano też prawo jazdy kierowcy BMW za rażące naruszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowca na drodze krajowej nr 12 w miejscowości  Kliny, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, zmuszał innych kierujących do  gwałtownego hamowania, zjeżdżania na pobocze.

Na szczęście w tym przypadku brawurowa i skrajnie niebezpieczna  jazda  kierowcy BMW nie doprowadziła do nieszczęścia. Mężczyzna został zatrzymany przez policyjny patrol .

Niebezpieczni nietrzeźwi

Policjanci zatrzymali także  1 nietrzeźwego kierującego samochodem, który miał w organizmie prawie  2,5 promila alkoholu 1  nietrzeźwego rowerzystę.

Apelujemy o ostrożną jazdę.

Pamiętajmy, przepisy zobowiązują kierowcę do poruszania się z prędkością bezpieczną, czyli taką która zapewnia panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, m.in. rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, czy wreszcie warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Niedopuszczalne jest kierowanie  samochodem w stanie nietrzeźwości.

Autor: asp.szt. Barbara Stępień
Źródło: KPP w Opocznie

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ