Tu czy Tam? – Trzy nowe wystawy w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

, 7 stycznia 2019
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Shares

12 stycznia w Centrum Rzeźby Polskiej będziecie Państwo mogli obejrzeć nową wystawę! Więcej informacji w artykule!

 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Shares

TU CZY TAM?

WSPÓŁCZESNA POLSKA ILUSTRACJA DLA DZIECI

Muzeum Rzeźby Współczesnej
Otwarcie wystawy w sobotę, 12 stycznia 2019 r., o godz. 14.00.

Wystawa czynna do 10 marca 2019

 

Artyści: Edgar Bąk, Maciek Blaźniak, Katarzyna Bogucka, Iwona Chmielewska, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Agata Królak, Patryk Mogilnicki, Anna Niemierko, Ola Płocińska, Dawid Ryski

Interaktywny projekt skierowany do młodego widza, który ma na celu w sposób wyjątkowy przekonać jak największą grupę osób do czytania. Przedstawia książkę jako piękny i intrygujący przedmiot kultury wizualnej. Wystawie towarzyszyć będzie atrakcyjny program edukacyjny złożony z lekcji, wykładów oraz autorskich spotkań z utalentowanymi polskimi ilustratorami i projektantami graficznymi. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się czym jest ilustracja, jak powstaje i jaka jest jej rola w koncepcji książki obrazkowej. Młody widz będzie miał możliwość sprawdzić się jako ilustrator oraz utrwalić zdobytą wiedzę w kreatywnym zeszycie z zadaniami.

Kurator: Ewa Solarz

Koordynator ze strony CRP: Anna Podsiadły, Henryk Gac

Projekt wystawy: Lech Rowiński, Marta Rowińska / Beton

 

https://www.rzezba-oronsko.pl/index.php?aktualnosci,1339,warsztaty_dla_dzieci_%E2%80%93_locomotive_/_ideolo_

Również w sobotę 12 stycznia o godzinie 15.30 w budynku Muzeum Rzeźby Współczesnej odbędą się warsztaty dla dzieci Locomotive / IDEOLO.

Warsztaty poprowadzą autorki książki Małgorzata Gurowska oraz Joanna Ruszczyk.

Lokomotive / IDEOLO jest książką opartą na tekstach Juliana Tuwima, które zostały zestawione z faktami odnoszącymi się do współczesnych problemów gospodarczych, ekonomicznych, ekologicznych i etycznych. To odsłona Tuwima zaangażowanego, odważnego, bezkompromisowego w poruszaniu tak trudnych tematów, jak tożsamość narodowa, rasizm czy antysemityzm.

Mamy nadzieję, że tego dnia naszymi honorowymi gośćmi będą mali czytelnicy, miłośnicy książek i ilustracji. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkie dzieci wraz z opiekunami.

Wstęp wolny.

Tomasz Matuszak

Napalm Travels. Discover True Holy Land

Galeria „Oranżeria”

Otwarcie wystawy w sobotę, 12 stycznia 2019 r., o godz. 14.00.

Wystawa czynna do 10 marca 2019

 

Napalm Travels to nazwa niecodziennego „biura podróży”, które zabierze cię do niegdyś wspaniałego miasta Hebron, położonego w południowej części Zachodniego Brzegu, od lat okupowanego przez Izraelskie Siły Obronne (IDF). Podczas tej „podróży” widz będzie miał możliwość zastanowienia się nad wieloma skomplikowanymi poziomami stosunków społecznych i konsekwencjami ludzkich działania, z powodu których cierpi dziedzictwo kulturowe i środowiskowe tego miasta. Tragiczny stan rzeczy w Hebronie został przedstawiony w projekcie z cyniczną ironią, jako propozycja idyllicznego celu podróży oferowanego osobom poszukującym spokoju i cukierkowych miejsc z turystycznych katalogów. Tak długo, jak to możliwe „biuro podróży” będzie istnieć poprzez promocyjne filmy wideo, zestawy wydrukowanych reklam, folderów i light-box’ów z aktualną dokumentacją zdjęciową z Hebronu.

Kurator: Leszek Golec

 

Krzysztof Rozpondek

Perenne opus

Galeria „Kaplica”

Otwarcie wystawy w sobotę, 12 stycznia 2019 r., o godz. 14.00.

Wystawa czynna do 10 marca 2019

 

Na wystawie, poza tytułowym cyklem Perenne opus, zobaczymy również wybór kompozycji przestrzennych autora zrealizowanych w ramach innych serii. Wszystkie są abstrakcyjnymi bryłami ceramicznymi powstałymi jako efekt poszukiwania konsekwencji pomiędzy formą, a jej powierzchnią, jako wypadkowa istoty tworzywa i metody kształtowania, a także sposobu wypału. Prezentowane prace wykonane zostały przede wszystkim z mas szamotowych o urozmaiconej strukturze i barwie. Artysta często podkreśla, że niezwykle ważne są dla niego właściwości masy, jej struktura, sposób uzyskiwania barwy oraz sam wypał.

Kurator: Bogusław Dobrowolski

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ