Nowoczesny samochód strażacki w Radoszycach

, 14 września 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Minione niedzielne popołudnie, pod znakiem deszczu… i radości w Radoszycach. A to za sprawą przekazania miejscowej OSP nowoczesnego samochodu ratowniczo – gaśniczego, w czym uczestniczyli m.in.: Bogdan Soboń, starosta konecki i Wiesław Basiak, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Strażacki wóz kosztował 800 tysięcy złotych. Na kwotę tę składało się ok. 200 tysięcy złotych z gminnego budżetu

Minione niedzielne popołudnie, pod znakiem deszczu… i radości w Radoszycach. A to za sprawą przekazania miejscowej OSP nowoczesnego samochodu ratowniczo – gaśniczego, w czym uczestniczyli m.in.: Bogdan Soboń, starosta konecki i Wiesław Basiak, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Strażacki wóz kosztował 800 tysięcy złotych. Na kwotę tę składało się ok. 200 tysięcy złotych z gminnego budżetu i ok. 600 tysięcy złotych pozyskanych przez samorząd ze środków unijnych. W ramach konkursu do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło ponad 40 projektów, a tylko 15 otrzymało dofinansowanie.

Tym większa była radość wśród ochotników i samorządowców uczestniczących w przekazaniu i poświęceniu auta, którego dokonał ks. kan. Józef Tempiński, proboszcz parafii w Radoszycach.

Nowoczesny wóz strażacki przekazywany symbolicznie przez Agatę Binkowską, członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego odbierał wójt Michał Pękala oraz prezes OSP Radoszyce Łukasz Janiszewski. Towarzyszyli im: Wiesław Basiak, wiceprezes OSP Radoszyce oraz najmłodszy pasjonat strażackiej działalności – Karol Młodawski. Dotychczas użytkowane przez OSP Radoszyce auto przechodzi do jednostki w Jakimowicach. Oficjalnego przejęcia dokonał sołtys Jakimowic i prezes lokalnej OSP Tadeusz Basiak.

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ