NOWOROCZNE SPOTKANIE SAMORZĄDOWE 2019

, 5 lutego 2019
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Tradycyjnie, jak co roku władze samorządowe powiatu koneckiego zaprosiły do wspólnego spotkania samorządowców wszystkich gmin wchodzących w jego obszar terytorialny. Na Noworoczne Spotkanie przybyli także przedstawiciele samorządów z zaprzyjaźnionych powiatów, w tym również samorządowcy tworzący Porozumienie „Ziemi Odrowążów”. Spotkanie odbyło się 25 stycznia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich, a w roli prowadzących wystąpili: Beata Jakubowska i Krzysztof Stachera.

 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Władze samorządu wojewódzkiego reprezentował marszałek – Andrzej Bętkowski. Wśród przybyłych na spotkanie obecny był również europoseł – Czesław Siekierski. Uroczystość rozpoczęto nietypowo, bo od uczczenia symboliczną minutą ciszy, tragicznej śmierci prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza. Wśród uczestników spotkania znaleźli się: starostowie, przewodniczący Rad, burmistrzowie i wójtowie, radni, samorządowcy różnego szczebla, dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych, naukowcy, księża, przedsiębiorcy, sportowcy, ludzie sztuki i kultury oraz regionaliści.

Podsumowania minionego roku, również w wersji statystycznej przedstawił starosta konecki, który w swoim wystąpieniu przybliżył liczne zadania, realizowane w 2018 roku, nie pomijając, również tych przedsięwzięć, które nie udało się zrealizować, z różnych obiektywnych, nie całkiem zależnych od samorządu, przyczyn. Wśród wymienionych zagadnień znalazły się między innymi: sytuacja koneckiego szpitala, edukacji, infrastruktury drogowej i współpracy poszczególnych gmin powiatu w realizowanych inwestycjach w tym obszarze, działania termomodernizacyjne, promocyjne, czy te związane z infrastrukturą informatyczną. Szczegóły wystąpienia gospodarza powiatu koneckiego w w/w temacie przedstawiamy Państwu w tym odnośniku.

Podczas spotkania postanowiono, w sposób szczególny podziękować panu Kazimierzowi Głowackiemu. Pan Kazimierz, jako honorowy dawca krwi dzielił się tym najcenniejszym darem z wieloma z nas, oddając w swej hojności i niezwykłej trosce o życie drugiego człowieka – 87 litrów i 90 miligramów, tego bezcennego pierwiastka. Niestety ze względu na wiek, mieszkaniec Stąporkowa musi odejść na zasłużony odpoczynek. Dlatego też, za tak zaszczytną i niezwykle filantropijną postawę postanowiono w sposób uroczysty podziękować bohaterowi powiatu podczas tegorocznego spotkania. „Pan Kazimierz jest chyba największym bohaterem powiatu, ale i województwa, bo podzielił się tym, co każdy ma najcenniejsze, darem życia, czyli krwią” – dziękowała podczas uroczystej gali burmistrz Stąporkowa – Dorota Łukomska, która jednocześnie zaapelowała o dalsze dzielenie się tym darem. Pani burmistrz przypomniała, że 10 lutego br. na terenie Stąporkowa organizowany jest koncert charytatywny dla Agaty Gros i wszelkie wsparcie dla tej wspaniałej osoby zmagającej się z przeciwnościami losu, w tym przede wszystkim krwią, jest ogromnie potrzebne i niezwykle mile widziane. Panu Kazimierzowi podziękowanie i gratulacje składali wspólnie: marszałek – Andrzej Bętkowski, burmistrz – Dorota Łukomska oraz przedstawiciel Zarządu PCK w Radoszycach – Krzysztof Garłowski.

W kolejnej części uroczystości organizatorzy postanowili zaprosić na scenę osoby, które swoimi działaniami, postawami i talentami w sposób szczególny przyczyniły się do promocji powiatu koneckiego. I tak wśród wyróżniony znaleźli się: Mikołaj Wróbel – filmowiec młodego pokolenia, którego talent zauważyła nawet „fabryka snów” w Hollywood; Maciej Dziuba – niezwykle utalentowany matematyk z licznymi zwycięstwami konkursów na szczeblu międzynarodowych i krajowych; Młodzieżowa Rada Miejska w Radoszycach, która działa od 2016 roku jako organ konsultacyjny w gminie; Paweł Wesołowski – uzdolniony informatyk, pasjonat nauk ścisłych i utalentowany muzyk; Kacper Łyczek i Michał Piłat – uzdolniony tandem, który zaowocował zwycięstwem w ubiegłorocznym, ogólnopolskim konkursie maszyn wiatrowych; Marek Kozerawski – samorządowiec, regionalista i działacz na rzecz utrwalania pamięci związanej z dziedzictwem kulturowym ziemi koneckiej; Elżbieta Musiał – poetka, eseistka, publicystka, krytyk literacki, autorka 13 tytułów książkowych; Monika Grzegorczyk – zwyciężczyni konkursu „Szycie na pokaz”; Żaneta Szlęzak i Kamil Szlęzak – utytułowani sportowcy, kulturyści, mistrzowie w kilku kategoriach, łącznie z powołaniem do kadry narodowej pana Kamila oraz Maciej Chłopek – dyrektor ZZH w Maleńcu, który w swej działalności wykazuje się szczególną dbałością w propagowaniu unikatowego zabytku dziedzictwa przemysłu, jakim jest bez wątpienia malenieckie muzeum. Gratulacje i wyróżnienia wręczali: starosta – Andrzej Marek Lenart, wicestarosta – Bogdan Soboń, przewodnicząca Rady – Dorota Duda oraz członek Zarządu – Damian Rozmus.

Gościom artystycznych uniesień dostarczały między innymi wokalistki: Ala Woldańska oraz Zuzanna Szlenk. Spotkanie zakończył koncert zespołu RiF pod batutą Romana Cieślaka.

Opracował: Paweł Kubiak
fot. Paweł Kubiak
fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich
Źródło: konecki.powiat.pl

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ