Otwarcie dróg w gminie Białaczów

, 19 grudnia 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

7 grudnia miało miejsce otwarcie dróg powiatowych w miejscowościach Parczów i Petrykozy oraz dróg gminnych w Żelazowicach i Parczówek – Kuraszków.

7 grudnia miało miejsce otwarcie dróg powiatowych w miejscowościach Parczów i Petrykozy oraz dróg gminnych w Żelazowicach i Parczówek – Kuraszków. Oficjalnego otwarcia dokonali Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Artur Bagieński, Starosta Opoczyński Józef Róg, wicestarosta Marcin Baranowski, wójt gminy Białaczów Jacek Reszelewski, przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Prusek, sekretarz gminy Andrzej Urbańczyk, skarbnik gminy Irena Wilk oraz radna Rady Gminy Beata Wilk.

Na przebudowę 990-metrowego odcinka drogi powiatowej w Parczowie (droga nr 3112E) gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 394 150 złotych, przy całkowitej wartości inwestycji wynoszącej 619 442,01 złotych. Zadanie zostało zrealizowane w partnerstwie z powiatem opoczyńskim, który dofinansował projekt kwotą 112 646 złotych. Pracę wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Zaskórski i Wspólnicy Sp. z o.o. z Gielniowa.

Inwestycja realizowana na odcinku 1,4 km (odcinek Parczówek – Petrykozy) jest kontynuacją I etapu inwestycji realizowanej w latach 2012-2013 na odcinku Opoczno-Sitowa. Wartość projektu wynosi 1 720,66 złotych brutto, z czego połowa została sfinansowana przez budżet państwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Pozostała część kwoty została pokryta przez gminę Białaczów i powiat opoczyński. Wykonawcą zadania była firma Budromost – Starachowice Sp. z o.o. z Wąchocka.

Na terenie miejscowości Żelazowice przebudowano odcinek drogi gminnej nr 107006E o długości 999 metrów. Inwestycja otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w kwocie 154 300 złotych. Projekt o łącznej wartości 411 022,51 złotych wykonała firma KAMI z Włoszczowej. To samo przedsiębiorstwo było wykonawcą robót na odcinku drogi gminnej nr 107004E Parczówek – Kuraszków. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 760 232,22 złotych, a wysokość dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 to 483 735 złotych.

Inwestycje zostały realizowane z dotacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, Samorządu Województwa Łódzkiego oraz powiatu opoczyńskiego.

 

Źródło: Urząd Gminy Białaczów
Zdjęcie: Urząd Gminy Białaczów

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ