Otwarte Strefy Aktywności, czyli miejsce sportu i zabawy dla każdego

, 23 lipca 2018
 • 154
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  154
  Shares

Ogólnodostępne, darmowe i sprzyjające międzypokoleniowej integracji społecznej – takie mają być Otwarte Strefy Aktywności, czyli tereny rekreacyjne dostępne dla każdego. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie w granicach od 50% do nawet 70% wartości inwestycji.

 • 154
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  154
  Shares

Otwarte Strefy Aktywności – miejsca sportu i rekreacji dostępne dla wszystkich

Rządowy program OSA (Otwarte Strefy Aktywności) ma na celu budowę wielofunkcyjnych oraz ogólnodostępnych terenów rekreacyjnych, które będą sprzyjać nie tylko zabawie i aktywności fizycznej, ale także międzypokoleniowej integracji społecznej. Zgodnie z założeniami projektu, bezpłatne i ogólnodostępne strefy plenerowe mają pełnić funkcję miejsc odpoczynku oraz aktywności dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych. Program OSA przewiduje dofinansowania na budowę terenów rekreacyjnych w dwóch wariantach – podstawowym oraz rozszerzonym. Wariant podstawowy przewiduje budowę siłowni plenerowej oraz strefy relaksu. Wariant rozszerzony, poza wymienionymi terenami, obejmuje dodatkowo budowę placu zabaw.

Tereny rekreacyjne odpowiedzią na potrzeby Polaków

Badania przeprowadzone na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki dowodzą, że Polacy chcą aby ogólnodostępnych stref aktywności było w ich kraju coraz więcej. Wśród najbardziej pożądanych obiektów znajdują się siłownie plenerowe. Nic dziwnego, że mieszkańcy oczekują coraz większej ilości placów zabaw bądź siłowni zewnętrznych. Tego typu tereny rekreacyjne są łatwo dostępne, darmowe oraz sprzyjają integracji społecznej.

Otwarte Strefy Aktywności z COMES

Szydłowiecki producent wyposażenia na siłownie plenerowe i place zabaw, spółka COMES Sokołowscy, oferuje nie tylko szeroki wybór kolorowych urządzeń wykonanych z wysokiej jakości materiałów. W ofercie firmy znajdują się także gotowe projekty sporządzone zgodnie z wytycznymi programu OSA. Pracownicy oferują kompletną wycenę oraz pomoc w przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do złożenia wniosku.

Nabór wniosku do kolejnej edycji ruszy już w przyszłym roku. Chcąc zwiększyć swoje szanse na uzyskanie dofinansowania, należy dokładnie zaplanować teren rekreacyjny oraz przygotować niezbędną dokumentację. Więcej informacji na temat wymaganych dokumentów oraz przykładowe projekty przygotowane pod kątem programu OSA można znaleźć na stronie internetowej www.projektyosa.pl

 

osa

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ