Owsiak mówi: Jestem w rozsypce. I pisze list do sztabów

, 15 stycznia 2019
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Shares

To barbarzyńskie zdarzenie, które miało miejsce na koncercie finałowym musi mieć kogoś, kto także poczuwa się do odpowiedzialności za zorganizowanie takiego przedsięwzięcia. I tak właśnie ja to czuję – napisał Jurek Owsiak do sztabów WOŚP. Przyznaje: – Jestem w rozsypce.

 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Shares

„Kochani, Fundacja gra i grać będzie do końca świata i jeden dzień dłużej” – napisał do sztabów WOŚP twórca Orkiestry, który wczoraj ogłosił swoją rezygnację z funkcji prezesa fundacji.

Na wstępie listu do sztabów WOŚP Jurek Owsiak wyjaśnia także dlaczego podjął decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa fundacji.

– Uważam, że to barbarzyńskie zdarzenie, które miało miejsce na koncercie finałowym musi mieć kogoś, kto także poczuwa się do odpowiedzialności za zorganizowanie takiego przedsięwzięcia. I tak właśnie ja to czuję. Stąd ta rezygnacja z funkcji, która wiązała się z bardzo szerokimi działaniami i decyzjami – czytamy w liście.

>>>Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 53 lata

Owsiak nie chce jednak, by tragedia, która wydarzyła się w Gdańsku, miała wpływ na działania WOŚP. Namawia też do jeszcze skuteczniejszego działania. – Jeszcze bardziej będziemy chcieli pokazać, jak wspaniale gra Fundacja i jak fantastycznie potrafi realizować swoje cele. Finał przeszedł fenomenalnie – dodaje.

Zaskakującą decyzję Jerzy Owsiak ogłosił po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jak wyjaśniał na gorąco podczas konferencji, chce zniknąć z pierwszego planu, aby nie prowokować jego przeciwników, którzy nienawiść wyładowują opluwając działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Kochani,

Fundacja gra i grać będzie do końca świata i jeden dzień dłużej.

Ja, Jurek Owsiak, złożyłem rezygnację z bycia Prezesem Zarządu. Ale to nadal Zarząd, który się składa z Lidii Owsiak, prof. Piotra Burczyńskiego i prof. Bohdana Maruszewskiego. To nadal nasze biuro na ulicy Dominikańskiej, które teraz, na pełnych obrotach, do końca lutego będzie rozliczać Finał. To nadal pracująca Fundacja, która kupuje sprzęt medyczny i prowadzi swoje działania.

Uważam, że to barbarzyńskie zdarzenie, które miało miejsce na koncercie finałowym musi mieć kogoś, kto także poczuwa się do odpowiedzialności za zorganizowanie takiego przedsięwzięcia. I tak właśnie ja to czuję. Stąd ta rezygnacja z funkcji, która wiązała się z bardzo szerokimi działaniami i decyzjami. Jeszcze bardziej będziemy chcieli pokazać, jak wspaniale gra Fundacja i jak fantastycznie potrafi realizować swoje cele. Finał przeszedł fenomenalnie.

Z każdego sztabu dostajemy super wiadomości, a policja już ogłosiła, że było wyjątkowo spokojnie, choć morderstwo w Gdańsku wywróciło to wszystko do góry nogami. Nie przestajemy grać, a z Waszą pomocą myślę, że Fundacja będzie grać jeszcze skuteczniej.

Każdy z Was niech będzie otwarty na to w jaki sposób reagować na to, co wydarzyło się w Gdańsku. Miejmy w sobie nadal ogromne pokłady przyjaźni. I pamiętajmy, że znowu za rok będziemy chcieli prosić Polaków, aby grali razem z nami.

Podziękujcie wszystkim wolontariuszom, postarajcie się trafić do każdego, kto wspierał Orkiestrę i Wasz sztab. Zróbcie wszystko, aby każdemu podziękować, uciskać, przesłać także od nas gorące podziękowania.

Dzięki! Jurek

Owsiak podkreśla, że mimo jego rezygnacji to wciąż ta sama fundacja, ten sam zarząd składający się z z Lidii Owsiak, prof. Piotra Burczyńskiego i prof. Bohdana Maruszewskiego, i to samo biuro, które na pełnych obrotach będzie do końca lutego liczyć pieniądze zebrane podczas ostatniego finału

Twórca WOŚP przyznaje jednak, że tragedia, która zdarzyła się w Gdańsku, musi mieć kogoś, kto weźmie na siebie odpowiedzialność za zorganizowanie tego przedsięwzięcia, jakim był finał Orkiestry.

„I tak właśnie ja to czuję” – napisał Owsiak, dla którego morderstwo Pawła Adamowicza „wywróciło wszystko do góry nogami”.

„Stąd ta rezygnacja z funkcji, która wiązała się z bardzo szerokimi działaniami i decyzjami. Jeszcze bardziej będziemy chcieli pokazać, jak wspaniale gra Fundacja i jak fantastycznie potrafi realizować swoje cele. Finał przeszedł fenomenalnie”.

Jurek Owsiak kończy swój list prośbą, aby ci wszyscy, którzy grają z Orkiestrą, zachowali w sobie wielkie pokłady przyjaźni i pamiętali, że za rok zagra znowu.

„Zróbcie wszystko, aby każdemu podziękować, uściskać, przesłać także od nas gorące podziękowania. Dzięki! Jurek”.

>>>JERZY OWSIAK REZYGNUJE Z SZEFOWANIA WOŚP

#MUREMZAOWSIAKIEM

Wielu  nie przyjęło do wiadomości decyzji Jurka Owsiaka. Ludzie ze wszystkich środowisk – politycznych, kościelnych, aktorskich, tysiące Polaków w emocjonalnych wypowiedziach, opatrzonych hasztagiem #MuremZaOwsiakiem namawia go do zmiany decyzji.

W rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską dla TVN24 Owsiak powiedział:

– Niech się naród obudzi. Jesteśmy, my Polacy, w tak złym stanie, w tak niedobrym położeniu, tak się nie lubimy. Ale przyznam, że dotknęło mnie to okropnie. Kto chciałby zobaczyć film o sobie z plasteliny – hejterski, nazistowski. Ja widziałem. I jestem w rozsypce – mówi Owsiak.

Na pytanie, czy możliwe jest, że zmieni zdanie i będzie nadal prowadził Orkiestrę, mówi: – Teraz jestem tu. I pracujemy. Kupujemy sprzęt. I o tym myślimy. Po prostu nie jestem prezesem Fundacji. Przy okazji WOŚP stało się coś strasznego i biorę za to odpowiedzialność.

 

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ