Pani minister uczestniczyła w kole matematycznym

, 14 marca 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Uczniowie kółka matematycznego, mieli niepowtarzalną okazję rozwijać swoje pasje matematyczne podczas zajęć przedmiotowych w obecności pani minister.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska gościła 12 marcabieżącego roku w II LO w Końskich. Uczniowie, którzy na co dzień uczestniczą w zajęciach kółka matematycznego, mieli niepowtarzalną okazję rozwijać swoje pasje matematyczne podczas zajęć przedmiotowych w obecności pani minister. Prowadzącym kółko jest pasjonat „królowej nauk” Paweł Dziuba, matematyk z II LO imienia Marii Skłodowskiej – Curie, którego podopieczni są laureatami oraz finalistami konkursów i olimpiad przedmiotowych, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Panią minister powitali przedstawiciele samorządu powiatowego: Bogdan Soboń – starosta konecki oraz Andrzej Marek Lenart – wicestarosta. Następnie dyrektor szkoły Beata Salata zaprosiła panią minister do sali lekcyjnej na zajęcia. Oprócz gościa ze stolicy przybyli Agata Wojtyszek wojewoda świętokrzyski oraz Kazimierz Mądzik świętokrzyski kurator oświaty. Przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Baryczy, wraz z dyrektorem – Janem Słuszniakiem wręczyli kwiaty i, korzystając z okazji, zaprosili Annę Zalewską do odwiedzenia ośrodka.

„Cieszę się, że pani minister przyjechała do naszej szkoły posłuchać matematyki” – tymi słowami rozpoczął Paweł Dziuba, który tym razem podzielił zajęcia na dwie części. W pierwszej odwołał się do historii, przedstawiając wielką postać z dziedziny matematyki, jaką bez wątpienia był Heron z Aleksandrii. Jak podkreślał Paweł Dziuba, to postać nietuzinkowa obdarzona wielkim intelektem matematycznym. Druga część kółka poświęcona była tzw. matematyce „twardej”, gdzie pojawiły się zarówno twierdzenia, jak i dowody tych twierdzeń. W zajęciach aktywnie uczestniczyli uczniowie.

Zarówno prowadzący kółko Paweł Dziuba, jak i minister edukacji, podkreślali, że oprócz działań algebraicznych równie ważna jest umiejętność opisywania i udowadniania.

„Dzisiejszy świat jest taki, że to geniusze przechodzą do historii i wy macie przechodzić do historii. Gratuluję wam tych wybitnych umiejętności” – podkreślała Anna Zalewska.

Podczas spotkania podkreślano, że już od najmłodszych lat powinno się zachęcać dzieci do nauki matematyki. Zacząć można zarówno od bajek, w których w prosty i przyswajalny sposób tłumaczy się pewne zjawiska, twierdzenia, poprzez naukę gry w szachy, rozwijającą myślenie, czy chęć poznania podstaw programowania. W ten sposób można ukształtować przyszłych matematyków – olimpijczyków.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ