Podpisanie listu intencyjnego w sprawie ŁSSE

, 20 grudnia 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

19 grudnia miało miejsce podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy w celu jak najlepszego zagospodarowania podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Opocznie.

We wtorek, 19 grudnia, burmistrz Opoczna Rafał Kądziela, i prezes Zarządu ŁSSE Marek Michalik, podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w celu jak najlepszego zagospodarowania podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Opocznie.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje powierzchnię 1339 ha w trzech województwach – łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Liczne korzyści, takie jak ulgi podatkowe, świetna lokalizacja czy bogate tradycje przemysłowe sprawiają, że ŁSSE jest doskonałym miejscem dla inwestorów. Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 23 listopada 2017 roku, podstrefa Opoczno została rozszerzona o tereny obrębu 007 w Januszewicach o powierzchni 45,63 ha.

Włącznie gruntów inwestycyjnych do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pozwala na nową strategię gminy, która posiada obecnie jedną z najlepszych ofert terenów inwestycyjnych będących w zasobach ŁSSE. Obecnie trwa także procedura poszerzenia granic Opoczna.

W tym ważnym zarówno dla miasta, jak i całego regionu wydarzeniu wzięli udział: Robert Telus (poseł na Sejm RP), Janusz Ciesielski (dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych w Łodzi), Grażyna Wielgus (sekretarz powiatu), Maria Barbara Chomicz (przewodnicząca Rady Powiatu), Zbigniew Sobczyk i Anna Zięba (zastępcy burmistrza), Tomasz Łuczkowski (sekretarz gminy), Barbara Bąk (skarbnik gminy), Wiesław Wołkiewicz (przewodniczący Rady Miejskiej), Michał Konecki (prezes PGK), Andrzej Kopania (prezes MPK), Zdzisława Bąkiewicz (prezes ZGM), Andrzej Snopczyński (naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego), Jacenty Lasota (naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta) oraz Marzanna Wojciechowska (naczelnik Wydziału Rolnictwa i Gospodarki Gruntami).

 

Źródło: Urząd Miejski w Opocznie
Zdjęcie: Urząd Miejski w Opocznie

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ