Podsumowanie działań ,,Prędkość” na koneckich drogach

, 14 września 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

114 ujawnionych przekroczeń prędkości, 4 zatrzymane prawa jazdy, w tym dwa za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu oraz blisko 260 skontrolowanych pojazdów. To efekty trzydniowych działań koneckich policjantów, który wzięli udział w akcji pn. „Prędkość” organizowanej w województwie świętokrzyskim. Miała ona na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego ,,piratów drogowych’’ zminimalizowanie liczby zdarzeń, a tym samym

114 ujawnionych przekroczeń prędkości, 4 zatrzymane prawa jazdy, w tym dwa za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu oraz blisko 260 skontrolowanych pojazdów. To efekty trzydniowych działań koneckich policjantów, który wzięli udział w akcji pn. „Prędkość” organizowanej w województwie świętokrzyskim. Miała ona na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego ,,piratów drogowych’’ zminimalizowanie liczby zdarzeń, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Wojewódzkie działania pn. „Prędkość” rozpoczęły się w miniony piątek o godzinie 6:00, a zakończyły się wczoraj o godzinie 22:00. W tym czasie funkcjonariusze z Wydziałów Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy prowadzili pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamali obowiązujące przepisy ruchu drogowego

W trzydniowe działania zaangażowani byli policjanci z koneckiej drogówki, którzy skontrolowali blisko 260 pojazdów. Mundurowi podczas przeprowadzonych czynności ujawnili łącznie 114 przekroczeń prędkości, zatrzymali 2 prawa jazdy kierującym  za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz ujawnili dwóch kierujących na t.zw. ,,podwójnym gazie” , za co również zatrzymali prawo jazdy.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też, policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii.

Opr. PP

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Końskich

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ