Podsumowanie koneckich działań policjantów z ruchu drogowego

, 14 września 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich podczas wczorajszej akcji pn. ,,Alkohol, narkotyki” oraz dzisiejszych działań pn. ,,Trzeźwy poranek” sprawdzili stan trzeźwości blisko 1200 kierowców. Podczas prowadzonych działań mundurowi ujawnili aż 6 prowadzących swoje pojazdy, w których organizmie był alkohol. Wczoraj od godz. 6:00 do dziś do godz. 6:00 oraz dziś od

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich podczas wczorajszej akcji pn. ,,Alkohol, narkotyki” oraz dzisiejszych działań pn. ,,Trzeźwy poranek” sprawdzili stan trzeźwości blisko 1200 kierowców. Podczas prowadzonych działań mundurowi ujawnili aż 6 prowadzących swoje pojazdy, w których organizmie był alkohol.

Wczoraj od godz. 6:00 do dziś do godz. 6:00 oraz dziś od godz. 5:00 do godz. 8:00 policjanci z koneckiej drogówki prowadzili dwie akcje pn. ,,Alkohol, narkotyki” oraz ,,Trzeźwy poranek”. Te działania ukierunkowane są przede wszystkim na kierowców, którzy wsiadają ,,za kółko” na tzw. ,,podwójnym gazie”. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość u blisko 1200 kierowców. Niestety u 6 z nich wynik kontroli okazał się pozytywny. Stracili oni uprawnienia, a ich sprawą zajmie się sąd.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 3 lat pozbawienia wolności. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości sąd może ukarać kierowcę zakazem prowadzenia pojazdów na okres 15 lat, minimalny okres na jaki zakaz będzie orzekany to 3 lata.

Apelujemy o rozwagę.

Opr.PP

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Końskich

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ