Podsumowanie majówki na drogach opoczyńskich

, 8 maja 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Nad bezpieczeństwem podróżujących przez powiat opoczyński od dnia 27 kwietnia 2018 roku do dnia 6 maja 2018 roku czuwało 68 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

W tym czasie doszło do trzech wypadków drogowych, w wyniku w których ranne zostały 4 osoby. W dwóch przypadkach sprawcy wypadków drogowych byli nietrzeźwi. Policjanci podczas majówki zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, 8 nietrzeźwych rowerzystów oraz zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Pierwszy wypadek miał miejsce  27 kwietnia 2018 roku około godziny 21.15 w miejscowości Kruszewiec. Kierowca opla astry, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia pozostawiając w pojeździe rannego pasażera.  Przez kilka dni ukrywał się przed poszukującymi go policjantami. Został zatrzymany 2 maja br. Podczas przesłuchania  kierujący oplem, przyznał się, że w  chwili zdarzenia   znajdował się w stanie nietrzeźwości.  Mężczyzna odpowie za  spowodowanie wypadku drogowego i nieudzielenie pomocy.

Kolejne dwa wypadki miały miejsce 4 maja br. Pierwszy  o godz. 16.50 w Opocznie przy ul. Skłodowskiej, 64 letni kierowca citroena, na przejściu dla pieszych potrącił 74 letniego pieszego. Mężczyzna z urazem głowy i ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala. Kierowca citroena był trzeźwy.

Tego samego dnia w Krzczonowie pijany kierowca potrącił dwie nastoletnie rowerzystki i uciekł z miejsca zdarzenia. Chwilę po wypadku został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że 32 letni  kierowca peugeota 605, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu  najechał na jadące w tym samym kierunku dwie dziewczynki w wieku 15 i 16 lat.

Po zdarzeniu  32 latek odjechał z miejsca zdarzenia zostawiając ranne dzieci na drodze. Nastolatki trafiły do szpitala z urazami  kończyn, głowy. Mężczyzna został zatrzymany, stracił już prawo jazdy. Dodatkowo okazało się, że pojazd którym się poruszał nie posiada obowiązkowego  ubezpieczenia OC. Na szczęście  skutki  bezmyślności 32 latka nie są tragiczne, dziewczynki dochodzą do zdrowia w szpitalu.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach głównie zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy.

Autor: asp.szt. Barbara Stepień
Źródło: KPP w Opocznie

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ