Policjanci odnaleźli zagubionego w lesie staruszka

, 14 września 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich odnaleźli 80-latka z gminy Stąporków, który dzień wcześniej poszedł do lasu na grzyby. Mężczyzna zgubił drogę do domu i całą noc błądził po lesie. Dzięki szybkiej i skutecznej akcji policjantów, staruszek szczęśliwie wrócił do domu. Wczoraj do Komisariatu Policji w Stąporkowie zgłosiła się mieszkanka miejscowości

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich odnaleźli 80-latka z gminy Stąporków, który dzień wcześniej poszedł do lasu na grzyby. Mężczyzna zgubił drogę do domu i całą noc błądził po lesie. Dzięki szybkiej i skutecznej akcji policjantów, staruszek szczęśliwie wrócił do domu.

Wczoraj do Komisariatu Policji w Stąporkowie zgłosiła się mieszkanka miejscowości Boków, która poinformowała stróżów prawa, że jej 80-letni mąż dzień wcześniej poszedł do lasu na grzyby i do chwili obecnej nie powrócił. Rodzina zaginionego początkowo prowadziła sama poszukiwania, jednak nie przyniosły one skutku, więc postanowili poprosić policjantów o pomoc. Komendant Powiatowy Policji w Końskich od razu zarządził alarm jednostki, w którym uczestniczyło m.in. 52 funkcjonariuszy z koneckiej jednostki oraz 24 policjantów z Oddziałów Prewencji KWP w Kielcach. Stróżów prawa  wspomagali również strażacy i strażnicy leśni. W akcję poszukiwawczą zaangażowani byli także policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy najpierw z rodziną zaginionego przeszukali dukty leśne w pobliżu miejsca zamieszkania staruszka. Następnie policjanci ustalili, że zaginiony mężczyzna widziany był w pobliżu sąsiedniej miejscowości Kolonia Szczerbacka (powiat Przysuski). Funkcjonariusze natychmiast udali się w tereny leśne w pobliżu tej miejscowości i skrupulatnie zaczęli przeczesywać ten teren. Po około dwóch kilometrach mundurowi zauważyli siedzącego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi zaginionego. Był on zmoknięty i wyziębiony. Okazało się, że jest to zaginiony 80-latek, który oświadczył, że zgubił się w lesie i całą noc błądził w poszukiwaniu drogi do domu. Policjanci zabrali seniora do radiowozu i okryli go swoją kurtką, a następnie wezwali pogotowie. Po wykonaniu badań lekarskich mężczyzna mógł wrócić bezpiecznie do swojej żony i bliskich.

Przypominamy kilka zasad bezpieczeństwa, aby w przyszłości uniknąć tego typu sytuacji:

–    Przed wyjściem do lasu należy poinformować bliskich o wyprawie oraz wskazać im okolicę, w której będziemy przebywać.

–    Warto określić, kiedy zamierzamy wrócić do domu.

–    Do lasu najlepiej wybierać się w kilka osób.

–   Należy dodać do stroju elementy odblaskowe, w czasie zapadającego zmroku będziemy bardziej widoczni.

–    Trzeba za każdym razem informować bliskich o wszelkich zmianach trasy oraz czasie powrotu.

–    Dobrze jest zabrać ze sobą do lasu naładowany telefon komórkowy, który może okazać się bardzo przydatny w sytuacjach kryzysowych.

–    Zachęcamy do wykorzystywania zdobyczy technologii i wręczaniu osobom starszym lokalizatorów GPS, dzięki którym szybko i z dużą dokładnością będzie możliwe namierzenie zagubionej w lesie osoby

 

Opr. PP

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Końskich

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ