Pomoc dla bezdomnych – mazowiecka infolinia 987

, 24 stycznia 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Gminy na Mazowszu ofiarują pomoc dla bezdomnych w postaci 3270 miejsc w schroniskach i noclegowniach, 4 ogrzewalni i punktów medycznych.

3270 miejsc w schroniskach i noclegowniach, 4 ogrzewalnie oraz punkty medyczne – taką pomoc mogą otrzymać bezdomni na Mazowszu. Opieka organizowana jest przez gminy. Dzwoniąc na bezpłatną infolinię 987, można uzyskać informacje dotyczące pomocy dla bezdomnych.

Ponad 3 tys. miejsc na pomoc dla bezdomnych na Mazowszu

Podczas tegorocznej zimy na Mazowszu bezdomni będą mieli do dyspozycji 52 placówki (w tym 19 w Warszawie) z 3 270 miejscami (1 176 w Warszawie, 2094 poza Warszawą, w tym m.in.: 73 w Radomiu, 20 w Ostrołęce, 95 w Płocku, 40 w Siedlcach, 132 w Turowie k. Ciechanowa). Są to zarówno noclegownie, schroniska oferujące czasowe schronienie i pełne wyżywienie, jak i hostele zapewniające stałe lub czasowe zamieszkanie, wyżywienie oraz kompleksową opiekę wspomagającą. Dodatkowo wyodrębniono oddzielne placówki dla kobiet, mężczyzn, matek z dziećmi i dorosłych. W sumie są to 42 schroniska, 6 noclegowni, 4 ogrzewalnie.

Pełna lista placówek znajduje się na stronie internetowej MUW.

138 tys. zł dla organizacji wspierających bezdomnych

W 2017 roku Wojewoda Mazowiecki w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej dofinansuje pięć projektów z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania bezdomności na łączną kwotę 138 190 zł. W 2016 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało kwotę 450 tys. zł organizacjom pozarządowym na Mazowszu w ramach „Programu wspierającego powrót osób bezdomnych do społeczności” – edycja 2016”.

Do wszystkich gmin z województwa mazowieckiego skierowane zostało pismo z prośbą o podjęcie działań osłonowych wobec osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz osób starszych i ubogich. Wszystkie osoby potrzebujące pomocy w formie tymczasowego schronienia mogą również zgłaszać się do ośrodków pomocy społecznej, funkcjonujących w każdej gminie i dzielnicy w województwie mazowieckim, a także bezpośrednio do zamieszczonych w wykazie placówek. W razie nagłej potrzeby uzyskania pomocy w formie schronienia należy zgłosić się do straży miejskiej czy gminnej lub policji.

Źródło: KPP w Przysusze

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ