Ponad 36 mln zł dla Skarżyska

, 13 lipca 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Skarżysko otrzyma ponad 36 mln złotych dofinansowania od marszałka województwa świętokrzyskiego do projektu realizowanego wspólnie ze Starostwem Powiatowym, w ramach której powstanie między innymi wiadukt łączący osiedla Przydworcowe i Kamienna, zakupione będą nowe autobusy, wybudowane multimedialne przystanki i powstanie wypożyczalnia rowerów. Realizacja tej – wartej ponad 44 mln złotych inwestycji – ruszy w przyszłym roku.
– Przed naszym miastem olbrzymi skok cywilizacyjny – podkreśla prezydent Skarżyska, Konrad Krönig.

Projekt pod tytułem „Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego obejmującego wykonanie przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego wraz z budową obiektu w celu przekroczenia linii kolejowej nr 8 Warszawa – Kraków i skomunikowania osiedla Dolna Kamienna z osiedlem Przydworcowym w Skarżysku-Kamiennej” znalazł się na 1 miejscu na liście projektów do dofinansowania w ramach RPO województwa świętokrzyskiego 2014-2020. Ogólna wartość projektu to 44,5 mln zł, zaś dofinansowanie przyznane przez marszałka województwa świętokrzyskiego wyniesie 36,7 mln zł.

 

W ramach projektu przewidziana jest budowa wiaduktu z bus pasami, który połączy Dolną Kamienną i Przydworcowe (od skrzyżowania ulic 11 Listopada i Piłsudskiego do skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Tysiąclecia), co rozwiąże istniejący dzisiaj problem komunikacyjny. Projekt zakłada też zakup siedmiu nowoczesnych autobusów i budowę multimedialnych przystanków, które zlokalizowane zostaną w miejscach o największych natężeniu ruchu i będą informowały nie tylko o godzinach odjazdów autobusów, ale także o ewentualnych spóźnieniach. W ramach inwestycji powstaną też ścieżki rowerowe i tzw. Bike City, czyli wypożyczalnia rowerów. Chętni będą mogli wypożyczyć rower w jednej lokalizacji, a w kolejnej go oddać. Projekt zakłada wybudowanie 5 stacji, wyposażonych w terminal z ekranem dotykowym pozwalającym na rejestrację w systemie oraz wypożyczenie i zwrot roweru, po 15 stojaków na rowery z elektrozamkami na każdej stacji i 50 sztuk rowerów miejskich.

Projekt, którego liderem jest gmina Skarżysko-Kamienna, realizowany będzie wspólnie ze Starostwem Powiatowym.

 

– Projekt jest efektem bardzo dobrej współpracy pomiędzy samorządami każdego szczebla – podkreśla Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta, dziękując marszałkowi województwa i Zarządowi Powiatu.

 

– Dodam, że to kolejna inwestycja, która będzie realizowana w Skarżysku z pozyskanym przez nas dofinansowaniem zewnętrznym. Dzięki ustabilizowanej sytuacji finansowej jesteśmy w stanie wygospodarować pieniądze na wkłady własne w gminnym budżecie, bez konieczności sięgania po kredyty – dodaje prezydent miasta, Konrad Krönig.

 

źródło: UM Skarżysko-Kamienna

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ