PONAD PÓŁ MILIONA DLA OPOCZNA!

, 3 października 2018
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

W środę, 26 września, nad zalewem w Opocznie odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceministra sportu i turystyki Jarosława Stawiarskiego. Konferencja dotyczyła nowych rządowych dofinansowań na obiekty sportowe w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Dzięki dobrej współpracy samorządowców z rządem Gmina Opoczno otrzymała dotację na zagospodarowanie opoczyńskiego zalewu w ramach

W środę, 26 września, nad zalewem w Opocznie odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceministra sportu i turystyki Jarosława Stawiarskiego. Konferencja dotyczyła nowych rządowych dofinansowań na obiekty sportowe w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.

Dzięki dobrej współpracy samorządowców z rządem Gmina Opoczno otrzymała dotację na zagospodarowanie opoczyńskiego zalewu w ramach programu „Sportowa Polska” w wysokości ponad 500 tys. zł.

Dofinansowanie pozwoli na kontynuację zmian, jakie zostały zapoczątkowane w tym roku. Przypomnijmy, że dzięki realizowanym już od pewnego czasu inwestycjom powstała ścieżka pieszo-rowerowa, boisko do siatkówki plażowej, przystań wodna, ławki i kosze, utwardzono teren pod miejsce koncertowe i wygospodarowano przestrzeń dla potencjalnych handlowców. Dobiegają końca prace przy montażu oświetlenia wokół zalewu.

W planach są dodatkowo siłownie plenerowe, nowe ścieżki pieszo-rowerowe i drogi oraz szereg elementów infrastruktury sportowej i wodnej.

W konferencji uczestniczyli również m.in.: Robert Telus, poseł na Sejm RP, Rafał Kądziela, burmistrz Opoczna, Anna Zięba, zastępca burmistrza, a także samorządowcy powiatu.

Warto dodać, że pozyskana dotacja na pewno pozwoli uatrakcyjnić opoczyński zalew, który już teraz dla wielu mieszkańców stał się miejscem rekreacji i wypoczynku.

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ