Powiatowa Biblioteka w Szydłowcu rozszerza księgozbiór

, 5 kwietnia 2019
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

W marcu Biblioteka Narodowa opublikowała raport „Stan czytelnictwa w Polsce” w 2018r. 37% ankietowanych zadeklarowało, że przeczytało przynajmniej jedną książkę w ciągu roku. Zdecydowanie mniej, bo tylko 9% ankietowanych, oświadczyło, że w minionym roku przeczytało minimum siedem książek.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu posiada w swoich szeregach wielu czytelników z  elitarnego grona czytającego przynajmniej siedem książek rocznie. Każdy z nich nie wyobraża sobie życia bez czytania.

Oczekiwany, przyszły Czytelniku, a może Ty też chcesz zaliczać się grupy 9%. A może dzięki Tobie w tym roku grupa ta jeszcze podniesie wskaźnik czytelnictwa. Czytanie nie jest trudne. Książki uczą, bawią i relaksują. A  wydawcy, niewątpliwie, dbają, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Wszystkim stałym czytelnikom, a także tym przyszłym, prezentujemy pierwsze nowości 2019, które można już wypożyczać w Powiatowej bibliotece Publicznej w Szydłowcu.

Historie życia sławnych ludzi cieszą się dużą popularnością. Pokazują świat, którego my nie doświadczymy, a może nawet nie chcielibyśmy. Bez wątpienia biografia Michelle Obamy była jedną z  najbardziej oczekiwanych książek roku, zapowiadana już od miesięcy przez wydawcę. W „Becoming. Moja historia” Michelle Obama opowie nam o swoim dzieciństwie, dorastaniu, miłości i życiu w Białym Domu.

Pozostańmy na amerykańskim gruncie. Jak wygląda tak naprawdę American dream? Dorota Malesa przedstawi nam jego polskie oblicze. „Ameryka.pl” to dziesięć historii polskich emigrantów, którzy postanowili zacząć swoje życie od nowa na innym kontynencie, w innej kulturze, w innych warunkach. Czy im się udało? Wczytajmy się w głosy bohaterów reportażu.

Czytelnikom zainteresowanym życiem w innych krajach polecamy również pozycję „Komu bije Big Ben. Brytyjczycy w sosie własnym” Mileny Rachid Chehab,  a w nich intrygujących protagonistów, nietuzinkowe historie, ciekawostki i brytyjski humor.

„Matka to skarb, a miejsce skarbu jest głęboko pod ziemią.” Zainteresowani dalszym ciągiem? Powyższy cytat to pierwsze zdanie „Boskiej proporcji” Piotra Borlika, kryminału, który może potwierdzić wysoki poziom tego gatunku w polskiej literaturze. Ponadto w bibliotece czekają na Ciebie pozycje: „Cokolwiek wybierzesz” Jakuba Szamałka, „Ślepiec” Maxa Czornyja i dziesiąta część sagi o policjantach z Lipowa, czyli „Rodzanice” Katarzyny Puzyńskiej. Z zagranicznych pozycji z dreszczykiem możemy się cieszyć hiszpańską „Ciszą białego miasta” Evy García Sáenz De Urturi i brytyjskim kryminałem „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” autorstwa Stuarta Turtona.  Nie możemy również zapomnieć o kolejnych przygodach Jacka Reachera w 23 tomie serii „Czas przeszły” Lee Childa.

Dalsze losy bohaterów zaprezentuje nam też Lucinda Riley w piątej części o rodzinie D’Aplièse. Tym  razem w „Siostrze Księżyca” poznamy dzieje i tajemnicę pochodzenia Tiggy i odkryjemy, co łączy ją z  gorącą Hiszpanią. Sekrety, teraźniejszość nacechowana piętnem przeszłości, to również domena australijskiej pisarki  Kate Morton. I tym razem bohaterka „Córki zegarmistrza”  Elodie Winslow wpadnie w świat zagadek związanych z czasami, które dawno minęły.

Pouczającą lekturę powinny nam zapewnić pozycje związane z II wojną światową: „Żona nazisty. Jak  pewna Żydówka przeżyła Zagładę” Edith Hahn, „Farmaceuta z Auschwitz” Patricii Posner. Dwie ciekawe historyczne pozycje: „Wojna domowa. Nowe spojrzenie na odrodzenie Polski”– Polska w pierwszych latach niepodległości widziana oczami niemieckiego historyka Jochena Böhlera  i „Trzecia Rzesza w 100 przedmiotach” Rogera Moorhouse’a.

Dla najmłodszych czytelników biblioteka oferuje barwne i ciekawe opowieści. Dzielny Królik Franek przeżyje kolejne pouczające przygody. Miłośnicy Kici Koci poczytają o grze w piłkę. „Kiedy na Ciebie patrzę” opowie o miłości rodzicielskiej.

Pełną lista zakupionych nowości wydawniczych możecie zobaczyć TUTAJ

Drogi Czytelniku, jeśli któraś z zaprezentowanych pozycji wydawniczych wzbudziła Twoje zainteresowanie, zapraszamy do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Szydłowcu, której siedziba mieści się przy ulicy Zamkowej 1 (budynek Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza – drugie wejście, parter).

Źródło: szydlowiecpowiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ