Powiatowa Rada Rynku Pracy o sytuacji młodzieży

, 21 marca 2019
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

We wtorek 19 marca na posiedzeniu Powiatowej Rady Rynku Pracy w Skarżysku-Kamiennej rozmawiano na temat sytuacji młodzieży w powiecie skarżyskim.

Zaprezentowane dane demograficzne o sytuacji młodzieży jednoznacznie wskazują, że pozycja ludnościowa powiatu skarżyskiego jest bardzo trudna. Z coraz większym udziałem osób starszych przy jednocześnie malejącej liczbie dzieci i młodzieży. Niestety także w najbliższej perspektywie nie zajdą zmiany gwarantujące stabilny rozwój demograficzny. Zgodnie z prognozą Głównego Urzędu Statystycznego do 2050 roku liczba mieszkańców powiatu spadnie do poziomu niespełna 50 tys. Niepokojące trendy: ujemny przyrost naturalny, blisko o połowę niższy w stosunku do średniej krajowej współczynnik dynamiki demograficznej, będą przez kolejne lata szkodliwe dla rynku pracy. Kurczy się populacja mieszkańców w wieku produkcyjnym, co wobec widocznego wzrostu gospodarczego i wzmożonego popytu na pracowników sprawia, że wiele firm zmaga się z problemami kadrowymi.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się starosta Artur Berus, członek zarządu powiatu Katarzyna Bilska, naczelnik Wydziału Edukacji Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Jerzy Krawczyk oraz dyrektorzy szkół ponadgminazjalnych: Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych Joanna Żurawka, Zespołu Szkół Samochodowo-Usługowych Halina Sieczka oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych Joanna Romanowska.

Młodzież z powiatu skarżyskiego w wieku 18-24 lata, która nie uczy się, nie szkoli się i nie pracuje może skorzystać ze specjalnie jej dedykowanego systemu wsparcia w ramach inicjatywy realizowanej na terenie Unii Europejskiej „Gwarancje dla młodzieży”. W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy
w powiecie skarżyskim (V)” realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej może liczyć w tym roku na staże, bony szkoleniowe, bony na zasiedlenie oraz jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.

Źródło: skarzysko.powiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ