Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Opocznie

, 24 maja 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Podczas tego dnia przyznano również wyróżnienia specjalne- Tytuł Człowieka O Godnym Sercu.

Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych odbył się w Opocznie już po raz jedenasty. Obchody przeprowadzone zostały z inicjatywy Starosty Opoczyńskiego- Marcina Baranowskiego. W obchodach dnia godności wzięły udział osoby niepełnosprawne z całego powiatu opoczyńskiego.

Na początek odprawiono mszę św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Po niej uczestnicy przeszli do hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Tu na uczestników czekał poczęstunek.

Nie zabrakło podziękowań dla instytucji które każdego dnia pomagają osoba niepełnosprawnym. Na ich ręce starostowie złożyli pamiątkowe dyplomy i kwiaty. Następnie został odczytany list w imieniu Wojewody Łódzkiego przez Panią Joannę Sośniak.

Doroczne obchody ku czci osób, cierpiących na skutek różnych dysfunkcji natury zdrowotnej, daje możliwość, aby udowodnić, jak bardzo niesłuszne stereotypy wciąż ,”pokutują” w naszym społeczeństwie – pisał do zgromadzonych Wojewoda Rau.

W tym roku przyznano również wyróżnienia specjalne- Tytuł Człowieka O Godnym Sercu. Po raz pierwszy otrzymały je osoby które są ambasadorami spraw niepełnosprawnych i skutecznie działają na rzecz poprawy ich sytuacji.

W tym roku nagodzeni zostali:

Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Poseł na Sejm RP Robert Telus, Ksiądz Jerzy Cedrowski, Ksiądz Mieczysław Głogowski, Ksiądz Jacenty Wolski, Joanna Duda, Zofia Dębowska, Włodzimierz Pomykała, Jolanta Nowakowska, Stanisław Tępiński, Krzysztof Rzeźnik oraz Pani Ewa Czyżewska.

Osoby niepełnosprawne potrzebują tego typu spotkań, dziękuję, że zauważacie osoby które codziennie je wspierają- podkreślała Zofia Dębowska z fundacji Uśmiech Dziecka to Nasz Cel.

Od 4 lat, w Polsce, po wielu latach milczenia, mówi się o problemach osób niepełnosprawnych. Na reszcie osoby sprawujące władze przejmują się naszymi problemami i nie pozostają obojętni na nasze potrzeby – podkreślał Włodzimierz Pomykała.

Dzisiejszy dzień jest świętem tych od których powinniśmy się uczyć jak naprawdę być wartościowym człowiekiem -mówiła Wicestarosta.

Tegoroczne spotkanie osób niepełnosprawnych zakończyła wspólna zabawa i poczęstunek pysznym bigosem.

Źródło: opocznopowiat.pl

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ