Podsumowanie pracy przysuskich policjantów w 2017 roku

, 8 marca 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

We wtorek (6 marca 2018 roku), w Komendzie Powiatowej Policji w Przysusze odbyła się odprawa roczna podsumowująca pracę przysuskich policjantów za 2017 rok.

List gratulacyjny oraz bezpieczeństwo

W spotkaniu uczestniczyli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu insp. Kamil Borkowski, Komendant Powiatowy Policji w Przysusze insp. Adam Czyżewski oraz funkcjonariusze naszej jednostki. Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury oraz innych służb mundurowych.

Pierwszym punktem odprawy było wręczenie przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego insp. Kamila Borkowskiego listu gratulacyjnego dzielnicowemu z Posterunku Policji w Odrzywole asp. Jackowi Popińskiemu, który został „Najpopularniejszym Dzielnicowym 2017 roku” na terenie powiatu przysuskiego.

Następnie Komendant Powiatowy Policji w Przysusze insp. Adam Czyżewski przestawił prezentację multimedialną, omawiając efekty pracy podległych mu policjantów w obszarze służby kryminalnej, prewencyjnej, ruchu drogowego oraz logistyki, w oparciu o wyznaczone priorytety do realizacji. Komendant zaprezentował ciekawe sprawy realizowane przez przysuską Policję w 2017 roku, a także działania profilaktyczne podejmowane przez funkcjonariuszy we współpracy z innymi służbami mundurowymi i podmiotami zaangażowanymi w poprawę bezpieczeństwa.

O bezpieczeństwo mieszkańców powiatu przysuskiego w 2017 roku dbało 80 policjantów, wspieranych w służbie przez 15 pracowników cywilnych.

Ważnym elementem omawianym podczas odprawy było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W 2017 roku na terenie naszego powiatu odnotowano 46 wypadków drogowych, w których zginęło 6 osób. Ponadto odnotowano 218 kolizji drogowych.

Na terenie podległym KPP Przysucha odnotowano ogółem 577 przestępstw stwierdzonych. Skuteczność procesu wykrywczego wzrosła w stosunku do roku 2016 o ponad 8%, a wskaźnik wykrywalności osiągnął poziom 79,7%. W kategorii przestępstw kryminalnych nastąpił wzrost wykrywalności w stosunku do roku 2016 o 13,9%, co dało wynik 73,7%. W tzw. „7 kategoriach przestępstw” najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa wykrywalność wyniosła 63%.

Głosy zawarte na temat pracy

W dalszej części odprawy głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu – insp. Kamil Borkowski, który przedstawił dane dotyczące osiągnięć przysuskiej Policji na tle innych komend garnizonu mazowieckiego. W swym wystąpieniu podziękował policjantom za trud i zaangażowanie w swojej codziennej służbie i wskazał kierunki oraz obszary działań na rok 2018.

Zabierający podczas odprawy głos Starosta Powiatu Przysuskiego Pan Marian Niemirski dobrze ocenił pracę tutejszych funkcjonariuszy i złożył im podziękowania za zaangażowanie w służbę na rzecz społeczeństwa.

Głos zabrali również zaproszeni goście. W swoich krótkich wystąpieniach podziękowali funkcjonariuszom za dotychczasową dobrą i owocną współpracę oraz życzyli kolejnych sukcesów w bieżącym roku.

Na zakończenie odprawy Komendant Czyżewski podziękował policjantom za wysiłek i trud wkładany w codzienną służbę, życząc wszystkim funkcjonariuszom satysfakcji z wykonywanej pracy. Podziękowania za dobrą współpracę skierował również w stronę samorządowców.

Miłym akcentem kończącym odprawę było symboliczne przekazanie przez Starostę Przysuskiego pana Mariana Niemirskiego oraz Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu – insp. Kamila Borkowskiego kluczyków do pojazdu służbowego, zakupionego ze środków Starostwa Powiatowego w Przysusze oraz budżetu Policji. Kapelan przysuskich policjantów ksiądz kanonik Stanisław Traczyński poświęcił pojazd, aby ten, jak najdłużej, mógł służyć funkcjonariuszom.

Autor: asp. Aneta Wilk
Źródło: KPP w Przysusze

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ