Program ,,Czyste powietrze! Jestem za!”

, 12 grudnia 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Gmina Poświętne dołączyła do Programu Edukacji Ekologicznej ,,Czyste powietrze! Jestem za!”. W realizacji projektu weźmie udział 64 uczniów z SP w Poświętnem – Filia w Dębnie.

Gmina Poświętne przystąpiła do realizacji Programu Edukacji Ekologicznej ,,Czyste powietrze! Jestem za!”. Będzie on realizowany w Szkole Podstawowej w Poświętnem, w Filii w Dębnie. Głównym celem Programu jest zwiększanie świadomości uczniów na temat zagrożeń związanych z emisją pyłów i szkodliwych gazów, takich jak zanieczyszczone powietrze w czasie zimy czy zanieczyszczone powietrze w Opocznie lub rejonie elektrowni Bełchatów.

Program zakłada przeprowadzenie kilku akcji ekologicznych, które pomogą uczniom w wykształceniu umiejętności rozpoznawania źródeł dymu, technik obserwacji oraz sposobów badania zanieczyszczeń. Realizacja projektu to także nauka o wpływie zanieczyszczeń na układ oddechowy człowieka, poznawanie świata przyrody poprzez organizację wycieczek i warsztatów na wolnym powietrzu. Zaplanowane są także konkursy oraz turnieje wiedzy ekologicznej.

Program będzie realizowany przy współpracy z takimi placówkami jak np.: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opocznie, Ośrodek działań ekologicznych ,,Źródła” i Nadleśnictwo w Opocznie. Uczniowie, w ramach realizacji projektu, odwiedzą także m.in. kopalnię w Bełchatowie, Groty Nagórzyckie czy Mikrokosmos w Ujeździe. W programie weźmie udział 64 uczniów. Całkowity koszt realizacji projektu to 10 500 złotych, a kwota dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wynosi 8 800 złotych.

Ekologia i troska o środowisko odgrywają znaczącą rolę w gminie Poświętne – jej tereny w znacznej części należą do obszarów Natura 2000. Dzięki przystąpieniu do Programu Edukacji Ekologicznej, wiedza o ekologii i zależności człowieka od przyrody będzie przekazywana także młodym mieszkańcom gminy.

Wszystkie działania w ramach projektu mają zostać przeprowadzone do czerwca 2018 roku.

 

Źródło: Urząd Gminy Poświętne

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ