15 Kroków w dobrą stronę – Program Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej

, 21 września 2018
 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  4
  Shares

Od kilku dni Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej informuję o swoim programie wyborczym, który nosi tytuł „Piętnaście kroków w dobrą stronę”

Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej to stowarzyszenie, które od wielu lat działa na szydłowieckiej ziemi! Wspólnota prowadziła różnego rodzaju przedsięwzięcia które cieszyły się większym lub mniejszym powodzeniem wśród szydłowieckiej społeczności.

Przed kilkoma tygodniami Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej organizowała „Piknik Rodzinny”, który był uhonorowaniem kończących się wakacji. Wszyscy zgromadzenie mogli skorzystać z atrakcji, które organizatorzy dla nich przygotowali. Nie zabrakło również zabaw dla najmłodszych oraz poczęstunku. Więcej na temat „Pikniku Rodzinnego” możecie Państwo przeczytać W TYM ARTYKULE w którym zamieściliśmy relację zdjęciową z tego wydarzenia.

Jak od kilku tygodni wiadomo, kandydatem na Burmistrza Szydłowca z ramienia Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej jest Pan Maciej Kapturski. Wieloletni samorządowiec, który w tych wyborach kandydować będzie na włodarza miasta!

Pan Maciej Kapturski od wielu lat jest nauczycielem wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Działał na płaszczyźnie samorządowej i lokalnej. Jako doświadczony samorządowiec ma za pewne wiele do powiedzenia w nadchodzących Wyborach Samorządowych 2018. Jego profil FaceBook’owy od kilku dni jest przepełniony informacjami wyborczymi. Wystosował również oficjalną prośbę do społeczności szydłowieckiej o przychylność w nadchodzących Wyborach Samorządowych 2018:

Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej przygotowała pierwszy punkt programu wyborczego, który zamierzają zrealizować w następnych pięciu latach!

Pierwszy punkt programu Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej dotyczy „Uporządkowania wydatków gminnych i naprawy struktury finansów publicznych ze szczególnym uwzględnieniem redukcji zadłużenia Gminy”

 • ograniczenie deficytu zmierzające do pełnego zbilansowania budżetu w perspektywie najbliższych 10 lat,
 • ustabilizowanie dochodów własnych gmin, by stały się planowe, przewidywalne i stałe,
 • efektywne wykorzystanie dochodów celowych otrzymywanych z budżetu centralnego z eliminacją czynników kosztotwórczych,
 • planowanie działań budżetowych, które w równym stopniu wpływać będą na poprawę życia mieszkańców każdej części gminy, których odzwierciedleniem są okręgi wyborcze, a tym samym mandaty radnych,
 • wprowadzenie zasady, iż każdy z 15 radnych Gminy zgłasza 1 projekt priorytetowy, który Gmina będzie realizować w ramach corocznie podejmowanych zobowiązań budżetowych. Nie będzie wykluczany żaden radny bez względu, czy jest członkiem rządzącej koalicji czy opozycji
 • lokalne i regionalne zgromadzenie w celu debaty nad priorytetowymi wydatkami z maksymalnym wykorzystaniem budżetu obywatelskiego

Wspólnota komentuje swój program:

Trafne wybory mogą zaowocować zarówno lepszym, wygodniejszym życiem nas wszystkich, jak również stać się preludium do rozkwitu Gminy, Powiatu i Województwa na kolejne lata.
Każde poważne ugrupowanie polityczne, stowarzyszenie, wspólnota czy komitet wyborczy, przedkłada w tym czasie przemyślane propozycje, licząc na społeczną akceptację. Są pomysły przyziemne jak nowe drogi i chodniki, ale również te, które kształtują ambitne wizje rozwojowe. Wszystkie one musza wplatać się w ograniczenia budżetowe i winny uwzględniać programy realizowane na gruncie Unijnym i Państwowym. Sztuką jest je wszystkie rozpoznać i umieć po nie sięgnąć.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne punkty programu wyborczego Stowarzyszenia Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej. Przedstawiamy suche informację, których nie chcemy komentować nie znając wszystkich założeń programowych.

Po ukazaniu się całego programu wyborczego Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej, oraz innych komitetów poddamy się ich analizie na przestrzenie ubiegłych kadencji radnych samorządowych oraz przyszłości Szydłowca!

Kandydaci na Burmistrza Szydłowca

Burmistrza Szydłowca

Nowy serwis wyborczy Wybory.Odrowaz24.PL

wybory samorządowe 2018

Dzięki NAM odniesiesz sukces w Wyborach Samorządowych 2018 

wybory samorządowe 2018

 

 UWAGA! – ZNIŻKI NAWET DO 40 % !!!

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz skorzystać z naszej kompleksowej profesjonalnej obsługi na okres wyborów samorządowych. Zwiększ swoje szanse na wygraną w wyborach. Dzięki nam zaprezentujesz się jako profesjonalny i rzetelny kandydat, na którego warto oddać głos! kontakt [@] odrowaz24.pl lub d.ziolkowski [@] odrowaz24.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ