Skarżysko: Koncert rapera TAU, organizowany przez „Projekt Wiara”.

, 11 maja 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

W sobotę 26 maja, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, będziemy świadkami pierwszej edycji PROJEKTU WIARA, o jakże wymownej nazwie: JESTEM Z TOBĄ. WSTAŃ!. Patronatem akcję objął Prezydent miasta, Konrad Krönig.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Organizatorzy zapraszają na godzinę 17:00, gdzie po krótkim wstępie, poznamy historie więźniów, świadectwa byłych skazanych, które jak twierdzą, zmuszą do refleksji nie jedną osobę na widowni. Około godziny 18.15 przewidziano konferencję ks. Daniela Reguły – moderatora Wspólnoty Mamre w diecezji radomskiej.

Ks. Daniel Reguła urodził się 19 stycznia 1989 r. Pochodzi z parafii św. Macieja Apostoła w Klwowie. Jego motto obrazka prymicyjnego to: „Jak mnie umiłował Ojciec, tak i ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej” (J 15,9). Tymi słowami pragnę kierować się w kapłańskim życiu, by wszystkim nieść orędzie Bożego Miłosierdzia-mówił podczas święceń.


Wszystko to, zwieńczone zostanie mszą świętą, oraz koncertem znanego i rapera TAU.  TAU, a właściwie Piotr Kowalczyk, wcześniej znany jako Medium – to nie tylko raper i wokalista ale także beatboxer i producent muzyczny. Zaczynał jako dziecko w przedstawieniach razem z kabaretem „Lelum polelum”. Pierwsze kroki w hip-hopie stawiał na początku 2000 roku, kiedy tworzył na programie z zaprogramowanymi samplami. Raper posługiwał się wówczas pseudonimem BMC.
Przez następnych kilka lat Medium nie udzielał się na żadnych projektach, skupiając się głównie na doskonaleniu swoich umiejętności.

W 2008 roku ukazał się jego pierwszy nielegal zatytułowany Seans spirytystyczny, który spotkał się z dużym uznaniem społeczności internetowej i został zaliczony do grona najlepszych płyt z podziemia tego roku. W 2010 roku ukazał drugi nielegal rapera Alternatywne źródło energii, który wyprodukował samodzielnie. Masteringowi nagrania poddał się łódzki raper O.S.T.R., który wystąpił także gościnnie w jednym utworze. Płyta również zyskała przychylność publiczności co przyczyniło się do podpisania przez Mediuma kontraktu wydawniczego z wytwórnią Asfalt Records.

W sierpniu 2011 utwór Mediuma „Deklaracja miłości” znalazł się na kompilacji Popkiller młode wilki wydanej przez branżowy serwis informacyjny Popkiller. W tym samym roku ukazał się pierwszy legalny album rapera zatytułowany Teoria równoległych wszechświatów. Album podobnie jak dwa poprzednie został w całości wyprodukowany przez Mediuma. Wydawnictwo zostało nagrodzone przez portal Popkiller w kategorii „Odkrycie roku”.

20 listopada 2012 roku premierę miał dwupłytowy album artysty zatytułowany Graal, na którym gościnnie pojawili się Te-Tris, Bisz, O.S.T.R., członek amerykańskiej grupy Blackalicious, Gift of Gab oraz dziennikarka Radiowej Czwórki – Justyna Dżbik. 13 lutego 2013 roku Medium ogłosił, że opuszcza Asfalt Records i zakłada własną wytwórnię Bozon Records.

28 czerwca 2013 roku ukazał się pierwszy album rapera wydany po odejściu z Asfalt Records. Płyta Księga słów została nagrana razem z producentem Galusem w ramach projektu Egzegeza. Nagrania były dostępne w sprzedaży jedynie poprzez stronę internetową wytwórni Bozon Records. Wydawnictwo spotkało się z niejednoznacznym przyjęciem krytyków muzycznych. W ramach promocji płyty jak i nowej wytwórni raper odbył pod koniec roku trasę koncertową Bozon Records Tour. Trasę promował utwór Traper który stał się jednym z większych hitów Mediuma. Pod koniec 2013 roku raper przyjął nowy pseudonim – Tau.

Na początku 2014 roku raper zapowiedział, że jego najnowszy album ukaże się pod koniec roku i będzie nosił nazwę Raj. We wrześniu Tau ogłosił jednak, że jego najnowszy album zatytułowany będzie Remedium i zostanie wydany 3 grudnia 2014 roku, a gościnnie pojawią się na nim Bezczel, Buka, Kali, Paluch, Zeus, Aga Musiał – wokalistka zespołu New Life’m oraz amerykański zdobywca nagrody Grammy Lecrae. Pierwszy singel „Logo Land” wraz z teledyskiem pojawił się na oficjalnym kanale YouTube Bozon Records, 24 września 2014 roku.

Drugi singel „List motywacyjny” z gościnnym udziałem Palucha ukazał się 28 października 2014. Tego samego dnia pojawił się teledysk promujący wydawnictwo. Następny singel z wideoklipem pt. „BHO” miał premierę 10 listopada 2014 roku. Gościnnie udzielili się na nim Bezczel oraz Klaudia Duda. 15 grudnia 2015 roku ukazał się kolejny album rapera pt. Restaurator. Przed premierą zostały opublikowane dwa teledyski promujące płytę „Restaurator” oraz „Pinokyo”. Po oficjalnej premierze płyty ukazał się ponadto wideoklip do utworu „Miłosierdzie”.

Został ambasadorem zorganizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży 2016.  Od lat deklaruje swoja wiarę, nie tylko w tekstach.

„Życie bez Boga jest jak choroba psychiczna i wciąż dopadają cię kryzysy” – mówił w kieleckim kościele św.

Źródło: MCK Skarżysko, UM Skarżysko, Wikipedia, Diecezja radomska

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ