Prymas Polski: śmierć odsłania życie

, 3 listopada 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W uroczystość Wszystkich Świętych, prymas Polski abp Wojciech Polak przewodniczył mszy w Gnieźnie. Zaznaczył, że celebrowanie tego dnia i modlitwy za zmarłych pozwalają dokładniej przyjrzeć się tajemnicy ludzkiego życia i śmierci, wobec której człowiek wydaje się być bezradny.

W środę, w uroczystość Wszystkich Świętych, prymas Polski abp Wojciech Polak przewodniczył mszy w Gnieźnie. W trakcie homilii prymas zaznaczył, że celebrowanie uroczystości przypadającej na 1 listopada oraz modlitwy za zmarłych pozwalają dokładniej przyjrzeć się tajemnicy ludzkiego życia i śmierci.

Arcybiskup odwołał się także do katechez o nadziei papieża Franciszka, który podkreśla, że “tak naprawdę dopiero śmierć ukazuje nasze życie”. Z jednej strony pozwala dostrzec, że często poszukujemy w życiu czegoś, co nie jest istotne. Z drugiej, zauważamy także to, co dobrego po sobie zostawiamy. “Śmierć odsłania więc życie. Śmierć ukazuje życie. Śmierć mówi nam życiu i o wieczności” – podkreślił hierarcha.

Prymas Polski zwrócił uwagę także na rolę świętych, którzy pokazują żyjącym, że można żyć tak, jak oni i dążyć do świętości. “Wszyscy święci świadczą, że nasza wiara i nadzieja w przemianę tego świata ma sens. Mówią nam, że nie dokonuje się to i nie dokona nigdy w jakiś spektakularny sposób, i nie ukaże się jedynie w wielkich dziełach lub w jakiś nadzwyczajnych sukcesach. Wszyscy święci przypominają o miłości Boga i braci, o miłości wiernej do tego stopnia, by zapomnieć o sobie i całkowicie oddać się innym. Wszyscy święci, w to święto świętości, wołają do nas, byśmy spróbowali żyć tak, jak oni żyli” – powiedział arcybiskup.

Jak zaznaczył prymas, prawda o życiu i śmierci nie byłaby pełna bez wiary w Zmartwychwstanie i życie wieczne. W obliczu tajemnicy śmierci wydajemy się być mali i bezradni, a śmierć “na zawsze pozostaje tajemnicą i bramą, za którą spotkamy zmartwychwstanie”.

 

Źródło: PAP

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ