Przestrzeń pracy dla przedsiębiorców w MCK

, 19 grudnia 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej podpisało umowę z krakowską firmą Office&Cowork, która przygotuje w MCK przestrzenie biurowe dla freelancerów i chętnych przedsiębiorców.

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej podpisało umowę z krakowską firmą Office&Cowork, która przygotuje w MCK przestrzenie biurowe dla freelancerów i chętnych przedsiębiorców. Z tej propozycji będą mogli skorzystać przede wszystkim młodzi, początkujący przedsiębiorcy, którzy nie mogą pozwolić sobie na wynajmowanie własnego biura.

– Cieszymy się, że rozmowy prowadzone od kilku miesięcy, zakończyły się podpisaniem umowy. Takie rozwiązanie daje młodym przedsiębiorcom możliwość prowadzenia firmy w centrum miasta, w prestiżowej lokalizacji. Z drugiej strony to korzyść również dla Miejskiego Centrum Kultury, które zyskuje dodatkowy dochód – mówi Iwona Lesiak, specjalista do spraw rozwoju MCK.

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Katarzyna Michnowska-Małek, dodaje, że przedsiębiorcy będą mogli nie tylko korzystać z przestrzeni do pracy, ale również wymieniać się doświadczeniami, współpracować i wspólnie realizować zlecenia. Jak mówi prezydent miasta, Konrad Krönig, podpisanie umowy z krakowską firmą to element działań zmierzających do wspierania przedsiębiorczości w Skarżysku-Kamiennej. Dodaje też, że przestrzeń biurową w MCK będzie można wynająć już za 50 zł.

– Przedsiębiorcy będą mogli wynajmować poszczególne miejsca do pracy na coworkingowej przestrzeni. Stanowiska będą całkowicie wyposażone z dostępem do szybkiego internetu. Każdy będzie mógł poczuć się tu jak u siebie w biurze. Idea coworkingu jest coraz popularniejsza, rozwija się w wielu miastach. Uważamy, że Skarżysko również zasługuje na takie miejsce – mówi Damian Podlewski, przedstawiciel Office&Cowork Centre. Krakowska firma podkreśla, że pomysł już spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony freelancerów i przedsiębiorców.

Miejsc do wynajęcia w MCK będzie około 15, a zainteresowane osoby będą mogły wkrótce zapoznać się ze szczegółami pod adresem: tupopracujesz.pl

 

Źródło: Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ