Przeszklony łącznik w kompleksie Manor House

, 18 stycznia 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zakończono budowę łącznika w kompleksie hotelowym Manor House SPA w Chlewiskach. Inwestycja umożliwia wygodne przejście między zabudowaniami o każdej porze roku.

Zakończono budowę łącznika w kompleksie hotelowym Manor House SPA w Chlewiskach. Inwestycja umożliwia wygodne przejście między zabudowaniami o każdej porze roku. Przeszkolony łącznik połączył budynki wchodzące w skład rozległego kompleksu hotelowego. Najstarszy i równocześnie najbardziej luksusowy Pałac Odrowążów stoi na wzgórzu otoczony 10-hektarowym parkiem, oddalony około 150 metrów od pozostałych hotelowych budowli. Konstrukcja skomunikowała go z Termami Zamkowymi, gdzie mieści się strefa SPA & Wellness. Znajdują się tu: Gabinety Bioodnowy, Komnata Biowitalności, gdzie odbywają się koncerty na misy i gongi tybetańskie oraz Terapia Biowitalna, bezchlorowy basen i kompleks Łaźni Rzymskich oraz pokoje hotelowe w klasie czterech gwiazdek. Z tej części można przejść wewnętrznymi korytarzami do Stajni Platera, gdzie znajduje się hotelowa restauracja.

„Łącznik został zaprojektowany w taki sposób, by był praktyczny i przez cały rok, niezależnie od pogody, umożliwiał komfortowe przejście z Pałacu Odrowążów do strefy SPA. Dzięki przyjemnej temperaturze można przespacerować się nim bez okryć wierzchnich, również zimą. Zależało nam, by łącznik dobrze wkomponował się w nasz przepiękny park, dlatego zdecydowaliśmy się na lekkie słupy podtrzymujące dach i przeszklone ściany, przez które rozciąga się wspaniały widok. To była duża i rozciągnięta w czasie inwestycja, ale łącznik cieszy się już popularnością wśród Gości – mówi Jerzy Przemysław Wrona, Wiceprezes Zarządu Manor House.

Budowa łącznika była przeprowadzona w kilku etapach. Nad podziemną częścią od zachodniej strony pałacu powstał na wzgórzu ogród tarasowy – jeszcze jedno miejsce idealne do odpoczynku na terenie rozległego parku posiadłości w Chlewiskach. W piwnicach pałacowych o kamiennych, łukowych sklepieniach powstał klimatyczny Drink Bar. Następnie łącznik został przeszklony, a zimą zainstalowano specjalne nagrzewnice, które zapewniają komfortową temperaturę dla osób idących do strefy SPA. Wybierając się też na posiłek do hotelowej restauracji można pozwolić sobie na nie zakładanie okryć wierzchnich. To praktyczne rozwiązanie na „przybliżenie” części hotelowej w Pałacu Odrowążów do pozostałej części kompleksu Manor House SPA. Biowitalne SPA z Akademią Holistyczną Alchemia Zdrowia słynie z autorskiego programu odmładzającego opierającego się o naturalne terapie, które pobudzają procesy samouzdrawiania, oczyszczają i regenerują oraz usprawniają przepływ energii w organizmie. Hotelowa restauracja serwuje tradycyjne, polskie dania, doskonałe menu wegańskie oraz zdrową „Dietę Życia”. Manor House SPA – uznany przez Luxury Travel SPA Awards 2018 za Najbardziej Luksusowy Hotel w Europie wśród obiektów historycznych – jest nazywany również Polskim Centrum Biowitalności, bowiem tu wspaniała, polska historia łączy się ze współczesnym luksusem i dobrą energią natury.

 

 

Źródło: Manor House SPA w Chlewiskach

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ