Przewoził psy na lawecie w klatce owiniętej foliowym stretchem!

, 5 czerwca 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Zgłoszenie, które otrzymało w środę Jazgot Stowarzyszenie Ochrony Praw Zwierząt wydawało  się wręcz niewiarygodne.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Tak wiele mówi się o zamykaniu psów w samochodach, odpowiednim przewożeniu i zabezpieczeniu przed skutkami upałów, że każdy powinien mieć już świadomość jak dbać o swoich podopiecznych. Okazuje się niestety, że jednak nie.

Około godziny 17tej w samym centrum miasta Łodzi przy ul. AL. Kościuszki stała zaparkowana laweta, na której posadowiona była wątpliwej jakości klatka owinięta foliowym stretchem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że w klatce uwięzione były cztery psy !!!!!
Młode pieski rasy akita właściciel przywiózł na lawecie do łódzkiego oddziału Związku Kynologicznego celem zarejestrowania !!!!!
Szczenięta na lawecie, w ostretchowanej klatce przebyły szmat drogi, ponieważ właściciel przywiózł je aż z Opoczna. Trasa to ponad 100 km i blisko 2 godziny jazdy w godzinach szczytu !!!!!

Ogromny stres jaki przeżyły psy podczas takiej podróży jest nie do opisania. Smród spalin, huk samochodów, ciasna klatka ofoliowana i finalnie pozostawienie na lawecie do przewozu aut na co najmniej 40 min w słońcu przy temperaturze w cieniu przekraczającej znacznie 30 stopni C, w słońcu grubo powyżej 40 !!!!!


Inspektorzy przybyli na miejsce wezwali Policję. Kilka osób spośród gapiów zgodziła się zostać świadkami całego zajścia. Poproszona przez Stowarzyszenie osoba poinformowała Związek Kynologiczny o zaistniałej sytuacji, pod którego naciskiem mężczyzna zabrał psy do budynku.
Należy zaznaczyć, że przedstawiciele sekcji i pracownicy w Związku Kynologicznym byli bardzo oburzeni zachowaniem mężczyzny i poinformowali nas, ze podejmą stosowne kroki w sprawie hodowli o tak rażąco nieodpowiedzialnym podejściu do zwierząt.
Stowarzyszenie podjęło już stosowne kroki na drodze prawnej przygotowując doniesienie do Prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu znęcania się nad zwierzętami.


Ani przewóz psów, a tym bardziej pozostawienie ich w pełnym słońcu i ukropie w obwiązanej folią klatce nie może pozostać bezkarne. Najbardziej jednak boli fakt, że „mężczyzna” nie miał sobie nic do zarzucenia.

 

źródło : Jazgot Stowarzyszenie Ochrony Praw Zwierząt

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ