Punkt informacyjny wczesnego wykrywania nowotworów

, 26 lutego 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W miniony czwartek (22 lutego) w Urzędzie Miasta działał punkt informacyjny dotyczący Programu Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi.

W miniony czwartek (22 lutego) w Urzędzie Miasta działał punkt informacyjny dotyczący Programu Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi. Zainteresowane osoby mogły uzyskać szczegółowe informacje na temat badań profilaktycznych oraz ustalić termin wizyty w poradni laryngologicznej. Kolejne spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miasta 5 marca – zachęcamy do udziału.

Regionalny Program Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi realizowany jest przez NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Finansowany jest z funduszy unijnych. Program obejmuje swoich zasięgiem trzy województwa: łódzkie, mazowieckie i świętokrzyskie. Jednym z partnerów realizujących badania profilaktyczne, jest poradnia laryngologiczna Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

Program jest adresowany do osób w wieku aktywności zawodowej (40-65 lat) z grupy podwyższonego ryzyka (wieloletni palacze, osoby, które nadużywają alkoholu lub mają podwyższone ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego). Jeśli przez ponad 3 tygodnie występuje u nich jeden z 6 objawów, nie związany z infekcją górnych dróg oddechowych, powinni zgłosić się do lekarza. Te objawy to: pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa, ból w trakcie połykania lub problemy z połykaniem.

Zainteresowane osoby zapraszamy do Punktu Informacyjnego na temat projektu i badań profilaktycznych, który będzie działał w Urzędzie Miasta w Skarżysku (w sali konferencyjnej na parterze budynku) w poniedziałek, 5 marca w godz. 11.00 – 17.00.

 

Źródło: Urząd Miasta w Skarżysku – Kamiennej

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ