Radosny festyn w Smykowie

, 14 września 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Tłumy ludzi przybyły na lokalny festyn do Smykowa. Było smacznie i zabawnie, bo w czasie trwania zabawy odbyły się konkursy na najlepszą lokalną potrawę, ale też lepienie pierogów i ich jedzenie na czas. Warto dodać, że były to pierogi z… jagodami. Obok kulinarnych odcieni lokalnego święta, miało miejsce bardzo ważne, społeczne wydarzenie. Samorządowcy wmurowali cegły

Tłumy ludzi przybyły na lokalny festyn do Smykowa. Było smacznie i zabawnie, bo w czasie trwania zabawy odbyły się konkursy na najlepszą lokalną potrawę, ale też lepienie pierogów i ich jedzenie na czas. Warto dodać, że były to pierogi z… jagodami. Obok kulinarnych odcieni lokalnego święta, miało miejsce bardzo ważne, społeczne wydarzenie. Samorządowcy wmurowali cegły pod budowę przedszkola sąsiadującego z Urzędem Gminy, na które gmina pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych.

Koszt wybudowania obiektu to 2,2 miliony złotych, z czego blisko 2 miliony stanowi unijne dofinansowanie. W placówce mają powstać trzy oddziały przedszkolne, do których uczęszczać będzie około 60 przedszkolaków. W części budynku będą też pomieszczenia dedykowane inicjatywom społecznym, w tym m.in. świetlica.

Kamień węgielny pod budowę przyszłego przedszkola wmurowali: Adam Jarubas, marszałek województwa, Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa, Bogdan Soboń, starosta konecki oraz gospodarze gminy: Józef Śliz, wójt oraz jego zastępca Radosław Orzelski. O pomyślność i powodzenie robót budowlanych modlił się ks. dr Piotr Supierz, nowy proboszcz parafii w Miedzierzy. Obecna była również Dorota Duda, członek Zarządu Powiatu.

Rozstrzygnięty został też konkurs ekologiczny, którego laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody. W konkursie lepienia pierogów zwyciężyła drużyna z Królewca, która ulepiła ich aż 165 sztuk.

Na scenie wystąpiły lokalne zespoły: Smykovia, Królewiaczki oraz zespół disco polo „After Party”. Finałem dyskoteka pod gwiazdami.

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ