Rajd z okazji pierwszego dnia wiosny

, 26 marca 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Jak co roku o tej porze Szkolne Kluby Krajoznawczo – Turystyczne wchodzące w skład Oddziału PTTK Żarnów organizują rajd “Pierwszy Dzień Wiosny”.

,,Wiosna, wiosna, wiosna- ejże Ty”

Choć na polach jeszcze wiele śniegu, to w kalendarzu zawitała już wiosna. Tym razem organizacja tego przedsięwzięcia przypadła SKKT w Petrykozach. Na umówione spotkanie oprócz licznej drużyny gospodarzy przybyły grupy uczniów ze szkół podstawowych z Białaczowa i Żarnowa oraz gimnazjów z Białaczowa, Przedborza i Żarnowa – łącznie 215 uczestników. Trasa tegorocznego rajdu rozpoczęła się w Petrykozach nad rzeką Drzewiczką, gdzie tradycyjnie – na znak pożegnania zimy – utopiono Marzannę, a następnie pod czujną eskortą strażaków z miejscowej OSP dzieci i młodzież wraz z opiekunami przeszli 8- kilometrową drogę przez Kuraszków, Parczówek do szkoły w Petrykozach.
Po intensywnym marszu na boisku szkolnym na wszystkich piechurów czekało ognisko z kiełbaskami. Następnie w części podsumowującej została przedstawiona prezentacja multimedialna ilustrująca 10 lat istnienia i działalności SKKT przy Szkole Podstawowej w Petrykozach.

,,Wiosna – cieplejszy wieje wiatr”

Z tej okazji Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne zostało uhonorowane okolicznościowym pucharem ufundowanym przez Zarząd Oddziału PTTK w Żarnowie i wręczonym przez jego Prezesa – Włodzimierza Szafińskiego. Również z okazji 10 – lecia wszyscy otrzymali specjalnie wydane na tę okoliczność notesy i znaczki z logo rajdu. Poszczególnym drużynom uczestniczącym w nim wręczone zostały pamiątkowe dyplomy.
Dzięki sponsorom przeprowadzono losowanie nagród indywidualnych oraz udało się obdarować wszystkich uczestników drobnymi upominkami. Oprócz Prezesa PTTK w Żarnowie, nauczycieli i opiekunów drużyn na podsumowanie rajdu przybyli sekretarz Gminy Białaczów – p. Andrzej Urbańczyk, Dyrektor Szkoły – p. Beata Purgat, przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły w Petrykozach oraz druhowie z OSP w Petrykozach. Tegoroczny Rajd “Pierwszy Dzień Wiosny” należy uznać za niezwykle udany ze względu na ładną trasę, piękną, słoneczną pogodę oraz dobrą zabawę i zadowolenie uczestników.

SKKT w Petrykozach składa ogromne podziękowania za wsparcie finansowe, rzeczowe i wszelką pomoc w organizacji tej imprezy: OSP w Petrykozach, WOY Zakład Usługowo Handlowy” Wojciechowski”, Przedsiębiorstwo – Krzysztof Rzeźnik, p. Agnieszka Banaś, p. Krystyna Ziębaczewska,  p. Alicja Milcarz, Oddział PTTK Żarnów.

Źródło: Gmina Białaczów

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ